Kirk Hammet z zespołu Metallica uwielbia się bać

Michał Jasiński
14.08.2017 10:04
Kirk Hammet, fot. Facebook

Kirk Hammet, fot. Facebook (Kirk Hammet, fot. Facebook)

Gitarzysta legendarnej grupy ma obsesje na punkcie zbierania plakatów starych horrorów.

Kirk Hammet w przerwach między kolejnymi próbami gry na gitarze, gdzie w pocie czoła dopracowywał swoje gitarowe riffy do perfekcji. Miał on również inne zajmujące hobby, które kultywuje do dziś. Bardzo interesowało go oglądanie całymi dniami i nocami filmów z gatunku znanego wszystkim, czyli horroru.

"Byłem ogromnym fanem horrorów od kiedy skończyłem 5 lat, wtedy zobaczyłem swój pierwszy straszny film. Gdy skończyłem 6 lat, kupowałem już komiksy i książki o potworach."

Przez lata gitarzysta zespołu Metallica, kolekcjonował ogromne ilości plakatów starych strasznych filmów. Zbierał je i inne pamiątki związane z horrorami, które obejrzał przez lata. Aż w końcu uzbierała mu się ogromna kolekcja. Największą część jego zbiorów zajmują plakaty filmów z lat 20 i 30, który to okres uważał osobiście za najważniejszy jeśli chodzi o rozwój tego gatunku. Według niego te filmy mają w sobie najwięcej romantyzmu, którego brakuje w filmach z późniejszych czasów.

W jego pokaźnej kolekcji znajdują się plakaty do takich filmów jak klasyczny "Nosferatu" z 1922 i "Abbot i Costello spotykają Frankensteina". Po raz pierwszy dla publiczności, kolekcja Kirka Hammeta została zaprezentowana podczas wystawy w Peabody Essex Museum w mieście Salem.

W zeszłym roku Hammet miał okazję wraz z zespołem Metallica zająć pierwsze miejsce na amerykańskich listach sprzedaży za sprawą albumu Hardwired... To Self-Destruct. Aktualnie nie są znane dalsze plany wydawnicze zespołu.

Poniżej utwór z płyty.

Zobacz także

POLECANE RADIA