Dziś narodził się hip-hop! Google światuje 44 rocznice narodzin hip-hopu

Karolina Mazgaj
11.08.2017 15:29
Google Doodle

Google Doodle (google.com)

Dziś świętuje 44 rocznice narodzin hip-hopu. Z tej okazji zespół Google przygotował niesamowite Google Doodle. My przyjrzeliśmy się im z bliska!


google.com

44 lata, 11 sierpnia podczas zorganizowanej na Broksie w stanie Nowy Jork imprezie narodził się hip-hop. Wydarzenie to przeszło do historii i dziś uczcić je postanowiła epika Google. Dlatego też po otworzeniu przeglądarki wita nas kolejny niesamowity Google Doogle. 


google.com

Młody, bo zaledwie 18-letni jamajsko-amerykański DJ Kool Herc z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zorganizował na Bronksie imprezę, która zmieniła historie hip-hopu. Co była takiego niezwykłego w jego występie tamtego dnia?


google.com

Młody DJ postanowił podczas swojego występu zrobić coś całkiem nowego i innowacyjnego, co później odmienić miało oblicze hip-hopu. Zamiast zagrać utwory w całości, grał w "przerwach" (breakach) - czyli sekcjach, podczas których, jak zauważył, tłum najlepiej się bawi. Do tego doszły partie wokalne, w wykonaniu Coke La Rock, który podsycał tłum do zabawy.


google.com

Dziś właśnie ten dzień uważa się za datę narodzin hip-hopu. A Kool Herc uznawany jest za pioniera nowego gatunku, który dziś ma szerokie rzesze fanów i zwolenników.

Z tej okazji Google, przygotowała dla fanów hip-hopu, nie tylko Google Doodle, przedstawiające krótką historie hip-hopu, w formie animacji inspirowanej graffiti Ceya Adamsa ale i zabawę, podczas której każdy internauta na krótką chwile może zamienić się w DJ'a i nauczyć się "skreczować".


google.com

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA