Oto najbogatsi DJ'e na świecie. Te liczby robią wrażenie!

Karolina Mazgaj
11.08.2017 14:41
Najbogatsi DJ'e świata

Najbogatsi DJ'e świata (kolaż)

Magazyn "Forbes" właśnie sporządził listę najlepiej zarabiających DJ'ów na świecie. Liczba zer na kontach niektórych z nich może przyprawić o zawrót głowy. Sprawdźcie kto jest na samym szczycie rankingu!

Nie od dziś wiadomo, że przemysł muzyki elektrycznej cieszy się niemałą popularnością. Nic więc dziwnego, że liczby na kontach najlepiej zarabiających DJ'ów mogą niejednego przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.

Od lat na podium najlepiej zarabiających DJ'ów króluje stały skład najpopularniejszych muzyków. Zobaczcie kto w tym roku wylądował na pierwszym miejscu przygotowanego przez magazyn "Forbes" rankingu najlepiej zarabiających DJ'ów.

Calvin Harris

Już od kilku lat Calvin Harris broni tytułu najlepiej zarabiającego DJ na świecie. Jak oszacował "Forbes" przez 12 miesięcy DJ zarobił 48,5 milionów dolarów. Kwota to oszałamia, ale nie ma się co dziwić w końcu ten jak i zeszły rok był dla DJ'a niezwykle pracowity. Ma na swoim koncie współpraca z takimi artystami jak Rihanna , Ariana Grande, Snoop Dog, Pharrell Williams czy Katy Perry. To właśnie z ostatnią dwójką Harris nagrał kawałek "Feels", który chociaż wypuszczony zaledwie miesiąc temu już podbija listy przebojów.

Pochodzący ze Szkocji 32-leti DJ za koncert życzy sobie nawet 400 tys. dolarów. Już kilka lat temu również w rozmowie z magazynem "Forbes" Calvin Harris powiedział:

"Chcę być numerem jeden jako autor tekstów i producent wszech czasów"

Trzeba przyznać, że jak na razie wychodzi mu to świetnie, gdyż już 5 raz z rzędu znalazł się na pierwszym miejscu rankingu.

Tiesto

Tiesto to kolejny DJ, który już kolejny rok z rzędu utrzymuje się w czołówce najlepiej zarabiających DJ'ów na świecie. Jego zarobki w ciągu 12 miesięcy oszacowano na kwotę 39 milionów dolarów. W tym czasie wystąpił na ponad 100 imprezach. Dzięki zarobionej kwocie już drugi raz znalazłam się na drugim miejscu listy "Forbesa".

The Chainsmokers

Klasyfikujący się na drugim miejscu duet The Chainsmokers w przeciągu minionych dwunastu miesięcy zarobił jedynie o milion mniej niż zajmujący 2 miejsce Tiesto. Ich dochód "Forbes" oszacował na kwotę 38 milionów dolarów. Grupa tworzy już od 2012 roku, ale triumfy święci stosunkowo od niedawna. W tym roku mają na swoim koncie współpraca z gwiazdami takimi jak Halsey czy Coldplay.

Skrillex

Tuz za podium znalazł się Skrillex, którego zarobki przez minione 12 miesięcy wyniosły 30 milionów dolarów. Skrillex na elektroniczną scenę muzyczną wdarł się przebojem "Bangarang" i od tamtego czasu broni swojej silnej pozycji w rankingu najlepiej zarabiających DJ'ów.

Steve Aoki

Na piątym miejscu znalazł się inny amerykański DJ - Steve Aok. Jak podaje "Forbes" przez minione 12 miesięcy jego konto zasiliła kwota 29,5 miliona dolarów.

Diplo

DJ i producent muzyczny Diplo, to także jeden z twórców projektu Jack U czy Major Lazer, który ma na swoim koncie takie hity jak "Lean On", który w 2015 roku długo nie schodził z list przebojów czy kawałek "Cold Water" z Justinem Bieberem. Jego zarobki oszacowano na kwotę 28,5 miliona dolarów.

David Guetta

Francuski DJ David Guetta długo święcił triumfy w rankingach najlepiej zarabiających DJ'ów. W tym roku jego pozycja została poważnie zachwiana, a na liście "Forbes" zajął dopiero 7 miejsce z kwotą 25 milionów dolarów.

Marshmello

Amerykański DJ i producent Marshmello znalazł się na 8 miejscu rankingu "Forbesa", który jego zarobki oszacował na kwotę 21 milinów dolarów.

Martin Garrix

Na przedostatnim miejscu znalazł się Martin Garrix, który przez minione 12 miesięcy zarobił 19,5 miliona dolarów. Jest to bardzo imponujący wynik jak na zaledwie 21-letniego DJ, który muzycznej scenie dał się poznać już w wieku 18 lat. Co ciekawe według magazynu "DJ" zajął 1 miejsce na liście "Top 100 DJ"

Zedd

Listę magazynu "Forbes' zamyka niemiecki DJ - Zedd, który przez minione 12 miesięcy wzbogacił się o kwotę 19 milionów dolarów.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA