Kobieta urodziła podczas festiwalu. To dziecko będzie miało techno we krwi!

Maksymilian Kluziewicz
08.08.2017 17:05
Kobieta urodziła podczas festiwalu. To dziecko będzie miało techno we krwi!

Kobieta urodziła podczas festiwalu. To dziecko będzie miało techno we krwi! (www.nature-one.de)

Podczas koncertów festiwalowych dzieją się przeróżne rzeczy, jednak o historii tej kobiety mówią media na całym świecie.

Festiwal Nature One to prawdziwe święto dla wszystkich miłośników muzyki tanecznej. Występują na nim największe gwiazdy światowej sceny techno
i elektroniki. Tegoroczna edycja festiwalu trwała trzy dni - od czwartego do szóstego sierpnia w miejscowości Hunsrück koło Koblencji na zachodzie Niemiec i zgromadziła ponad pięćdziesiąt tysięcy miłośników muzyki elektronicznej z różnych zakątków globu, jednak to nie z tego powodu jest o niej głośno na całym świecie.

Do mediów przedostała się historia dwudziestolatki, która urodziła dziecko w namiocie na terenie festiwalu. Z ustaleń policji wynika, że nie wiedziała ona o tym, iż jest w ciąży. Po samodzielnym porodzie udała się wraz z niemowlęciem do festiwalowego punktu udzielania pierwszej pomocy, skąd wezwano dla niej profesjonalną pomoc i zabrano do szpitala. Jak podają niemieckie media, stan matki i dziecka jest w porządku. Póki co, żaden z organizatorów nie skomentował zajścia, do jakiego doszło na terenie Nature One.

Historia dziewczyny nie jest jedyną, która rzuca złe światło na organizację niemieckiego festiwalu. Choć od lat mówi się, że używki to stały element niemalże każdej z większych muzycznych imprez na świecie, to przez skandal z porodem,
w mediach zwrócono uwagę na oficjalne statystyki, które opublikowała niemiecka policja. Jak można z nich wyczytać, funkcjonariusze odnotowali ponad pięćset sześćdziesiąt zgłoszeń. Zatrzymano kilku handlarzy narkotyków, a także ustalono jeden zgon.

Temat spożywania narkotyków i innych środków odurzających podczas trwania widowisk muzycznych nie jest obcy również Polsce. Gdyńska policja w swoim raporcie na temat tegorocznego festiwalu Open'er Festival opublikowała dane, które mówią, że podczas czterech dni trwania festiwalu, zatrzymano dwadzieścia dziewięć osób, w tym dwadzieścia siedem miało przy sobie jakąś używkę, natomiast raport dotyczący Przystanku Woodstock w 2016 mówi o stu osiemnastu zdarzeniach narkotykowych na terenie imprezy.

Byliście kiedyś na jakimś festiwalu? Uważacie, że takie imprezy są bezpieczne? 

Zobacz także
Komentarze (1)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Loki

    0

    Świat schodzi na psy, razem z nim my...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA