Czy Justin Bieber odwołał trasę z powodów finansowych?

Michał Jasiński
26.07.2017 09:42
Bieber podczas koncertu.

Bieber podczas koncertu. (CHRIS PIZZELLO)

Jak informuje promotor muzyka, bilety na ostatnie koncerty trasy nie sprzedały się tak dobrze jak zakładano.

Firma AEG Present, zajmująca się organizacją całej trasy koncertowej Purpose World Tour twierdzi że nie odczuła zbyt dużej straty w związku z niespodziewanym jej odwołaniem.

Wyniki finansowe większości koncertów były zadowalające, natomiast ostatnie imprezy nie spełniały sprzedażowych wymogów. Czy małe zainteresowanie wpłynęło na decyzję Justina o odwołaniu?

Tylko jeden z 14 odwołanych koncertów wyprzedał się cały, uwzględniono także ilość sprzedanych biletów, które potem pojawiły się na czarnym rynku. Szacuje się że jest to od 5 do aż 12 tysięcy biletów przypadających na każdy koncert. Zawyżona cena mogla negatywnie wpłynąć na zainteresowanie imprezą. Organizatorzy twierdzą że gdyby wyniki finansowe związane z ostatnimi występami byłyby wyższe, to postaraliby się oni przekonać Biebera do kontynuowania trasy mimo problemów.

poniżej klip Justina Biebera do utworu z jego ostatniej płyty

W trakcie całej trwającej 18 miesięcy trasy wokalista zagrał ponad 150 koncertów. Gdyby udało się zagrać wszystkie koncerty dla pełnych stadionów, to Justin mógłby ruszyć za jakiś czas w kolejną trasę bez potrzeby wydawania kolejnego albumu. Jego ostatni album zatytułowany Purpose sprzedał się na całym świecie w ponad 3 milionach kopii co uczyniło go płytą zajmującą wysokie pozycje na listach sprzedaży w wielu zakątkach świata, także w Polsce.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA