Radiohead w Izraelu dał najdłuższy koncert ostatniej dekady. Zespół wykonał 27 utworów!

Ewelina Pietruszka
20.07.2017 16:22
Radiohead

Radiohead (Facebook)

Czterdzieści siedem pozycji pod listem do Radiohead. Muzycy, aktorzy, pisarze, zespoły - wszyscy prosili, by brytyjski band nie występował w Tel Avivie. "Popieracie tym apartheid!"

Blisko pięćdziesiąt osób podpisało list do Radiohead z prośbą o wstrzymanie koncertu w Izraelu, ze względu na panującą sytuację polityczną. Napisali w  nim

 "Prosimy, abyście zrobili to, co uczynili artyści wobec Republiki Południowej Afryki - omijajcie kraj, dopóki nie skończy się tam apartheid."

Między innymi dokument ten podpisał Roger Waters, dawny członek Pink Floyd. Nota bene można zauważyć wyraźne podobieństwa muzyczne między dwoma zespołami. Doszło do ostrej wymiany zdań na linii Roger Waters -Thom Yorke.

Mimo starań światowych sław zespół Radiohead nie zrezygnował z koncertu w Izraelu. Był to najdłuższy występ, zagrali 27 utworów. Brytyjczycy nie przejmowali się słowami listu medialnych kolegów. Uznali, że występ w Izraelu nie oznacza poparcia dla systemu segregacji rasowej.

"Nie popieramy Netanyahu bardziej niż Trumpa, ale nadal gramy w Ameryce." - mówi Thom Yorke

Najważniejsi byli fani, którzy nie mogli się doczekać przybycia swoich idoli. Na pewno ten występ zapadnie im w pamięć bardzo długo.

Lista wykonanych utoworów wyglądała następująco:

Daydreaming

Lucky

Ful Stop

Airbag

15 Step

Myxomatosis

All I Need

Pyramid Song

Everything in Its Right Place

Let Down

Bloom

Identikit

Weird Fishes/Arpeggi

The Numbers

2 + 2 = 5

Bodysnatchers

Idioteque

No Surprises

Nude

Like Spinning Plates

Lotus Flower

Paranoid Android

Reckoner

Creep

The Bends

There There

Karma Police

POLECANE RADIA