Dave Gahan trafił do szpitala. Co z koncertem w Polsce?

Karolina Mazgaj
18.07.2017 13:44
Depeche Mode

Depeche Mode (fot.ze strony internetowej zespołu)

Grupa Depeche Mode właśnie odwołała swój koncert w Mińsku. Przyczyną był zły stan zdrowia wokalisty zespołu Dave'a Grahana. Teraz polscy fani zastanawiają czy podobnie jak Białorusini będą musieli obejść się smakiem po koncercie.

Depeche Mode koncert odwołany!

W marcu tego roku grupa Depeche Mode wydał najnowszą płytę "Spirit", a na początku maja rozpoczęła trasę koncertową po Europie promującą album. Niestety 17 lipca fani grupy zostali poinformowani o odwołaniu koncertu zaplanowanego na ten dzień w Mińsku, przyczyną był złym stan zdrowia w jakim znalazł się Dave Grahan. Dodatkowy niepokój wzbudziła informacje o tym, że Dave Graham w związku ze złym stanem musiał trafić do mińskiego szpitala, o czym poinformowali pozostali członkowie Depeche Mode. W oficjalnym głosie napisali:

Z żalem ogłaszany, że z powodu choroby członka zespołu, Depeche Mode nie będzie mógł wystąpić w Minsk Arena w Mińsku na Białorusi. Bierzemy pod uwagę wszystkie opcje, żeby przenieść koncert na późniejszą datę trasy. Mamy nadzieję, że podamy informacje na ten temat w ciągu następnego tygodnia.

Jak na razie fani z Mińska musieli obyć się smakiem. Informacje wzbudziła jednak niepokój także wśród wielbicieli zespołu z Polski. Depeche Mode koncert w Warszawie planowo ma zagrać 21 lipca.


Depeche Mode Warszawa czeka!

Już w pierwszym oświadczeniu muzycy z Depeche Mode prosili fanów o nie rezygnowanie z biletów i oczekiwanie na kolejne informacje, które będą od nich napływać na bieżąco. I tak też się stało. Zaledwie dwie godziny temu na facebook'u grupa poinformowała o tym, że Dave Grahan wraca do zdrowia.

Zespół zapowiedział w nim, że już zaplanowany na dzisiaj koncert w Kijowie odbędzie się podobnie jak reszta występów z trasy koncertowej. Muzycy na swoim instagramie podzieliła się także zdjęciem wracającego do zdrowia Dave'a.

#DepecheMode #DaveGahan in #Minsk hospital. Get well soon!

Post udostępniony przez Depeche Mode ?????, ???????? (@depechemode.by) 18 Lip, 2017 o 12:35 PDT

Jak, więc widać polscy fani mogą odetchnąć z ulgą. Koncert Depeche Mode Warszawa nie stoi już pod znakiem zapytania.

Depeche Mode w ramach trasy koncertowej ogłosiło też dodatkowe występy, również w Polsce. Na początku lutego 2018 zagrają w Krakowie, Gdańsku i Łodzi.

Zobacz także

POLECANE RADIA