W końcu Prince'a będzie można usłyszeć na YouTube!

Karolina Mazgaj
11.07.2017 14:30
Prince

Prince (Liu Heung Shing (AP Photo/Liu Heung Shing, File))

To dobra wiadomość dla wszystkich fanów muzyka, do tej pory jego utworu ciężko była znaleźć na YouTube, gdyż Prince nigdy nie był fanem portalu. Sytuacja właśnie uległa diametralnej zmianie!

Legenda

Legendarny muzyk zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Do dziś przyczyny śmierci artysty są niejasne. Oficjalnie do śmierci Prince'a przyczynić miały się powikłania po grypie. Jednak badania toksykologiczne potwierdziły inną wersję wydarzeń za którą oponowała spora część fanów. Prince zmarł w wieku zaledwie 57 lat na skutek przedawkowania leków opioidalnych. Co ciekawe na kilka dni przed tragiczną śmiercią Prince planował udać się na odwyk.

Prince zadebiutował swoją pierwszą płytą w 1978 roku. Do końca kariery albumów wydał aż 39. Szacuje się, że rozeszły się one na całym świecie w nakładzie 100 milionów egzemplarzy. Aż cztery z nich w tym "Purple Rain" czy "Dirty Mind" znalazły się na liście 500 albumów wszech czasów magazynu RollingStones.

Prince był nie tylko wokalistą, ale i kompozytorem oraz autorem tekstów. Na swoim koncie ma wiele przebojów napisanych dla innych gwiazd takich jak hit Sinead O'Connor - "Nothing Compares 2 U",  czy napisany dla Alicii Keys "How Come You Don't Call Me".

Lata największego muzycznego triumfu święcił w okresie wydania jednego ze swoich najbardziej rozpoznawalnych kawałków - "Purple Rain".

Po tym samym tytułem - "Purple Rain" - ukazał się w 1984 roku parabiograficznym film, z Princem w roli głównej. Za muzykę do filmu zdobył Oscara oraz Złoty Glob. Na swoim koncie miał także, aż siedem nagród Grammy.

Przeciwnik YouTube'a

Swoje utwory i teledyski z okresu wydania "Purple Rain" Prince otaczał szczególna opieką. To właśnie one były najszybciej zdejmowane z serwisu YouTube, do którego muzyk nigdy nie pałał sympatią.  W 2007 roku Prince pozwał nawet YouTube za naruszenie praw autorskich. Dlatego też do tej pory twórczość Prince'a bardzo ciężko było znaleźć na YouTubie. Jednak zaledwie kilka dni temu na oficjalnym kanale Prince'a pojawiło się kilka klipów i nagrań video. Zobaczcie kilka z nich:

POLECANE RADIA