Gangnam Style zdetronizowane. Na YouTube jest już nowe najpopularniejsze video. Sprawdźcie jakie!

Karolina Mazgaj
11.07.2017 13:37
Kadr z

Kadr z "Gangnam Style" (Kadr z "Gangnam Style")

Po ponad 4 latach dominacji na liście najpopularniejszych video na YouTube, kawałek koreańskiego artysty Psy "Gangnam Style" zostało w końcu pokonane. Kto przejął rolę lidera?

Ten moment musiał kiedyś nadejść. Chociaż już od momentu pierwszego ukazania się na YouTube teledysku do "Gangnam Style" podpił on serca internautów, w końcu musiał ustąpić miejsca na szczycie listy najpopularniejszych video.  Teledysk koreańskiego muzyka Psy ukazał się na YouTube w lipcu 2012 roku. W szybkim tempie zdetronizował kawałek "Baby" Justina Biebera, który wcześniej znajdował się na szczycie listy najpopularniejszych filmów na YouTube. Od tamtego momentu kultowe wręcz taneczne ruchy muzyka doczekały się setek tysięcy naśladowców. Był taki czas, że każdy z nas tańczył do "Gangnam Style".  Swoją wersję zaprezentowała nawet królowa polskiej estrady Maryla Rodowicz.

Nowe najpopularniejsze video

Nie da się ukryć, że kawałek "Gangnam Style" pamiętać będziemy jeszcze długo, jednak utwór nie może się już poszczycić mianem najpopularniejszego video na YouTube. Pozycje prowadzącego objął teledysk do piosenki "See You Again" za którą stoją Wiz Kalifa oraz Charlie Putch. Kawałek nagrany został w ramach soundtracku do siódmej części filmu z kultowej serii "Szybcy i Wściekli". "See You Again" jest jednocześnie hołdem oddanym zmarłemu w tragicznym wypadku samochodowym - Paulowi Walkerowi gwieździe kultowej samochodowej serii.  W teledysku do utworu można zobaczyć jedne z ostatnich scen jakie Paul Walker zdążył nagrać podczas produkcji filmu "Szybcy i Wściekli 7".

Kawałek "See You Again" może być pierwszym teledyskiem, któremu uda się dobić do 3 miliardów odsłon. Obecnie ma ich na koncie 2 895 431 087, czyli o ponad milion więcej niż "Gangnam Style"

"Despacito" następnym hitem?

Z drugiej jednak strony kawałek Wiz Kalify i Charliego Putcha może niedługo zostać zepchnięty z piedestału. Utwór "Despacito", których niewątpliwie zdążył już zaskarbić sobie miano przeboju tego lata niebezpiecznie szybko wspiął się na aż 5 miejsce wśród najczęściej oglądanych video na YouTube. "Despacito" ma obecnie ponad 2,4 miliarda odsłon, a na YouTube ukazało się zaledwie na początku tego roku.  Należy także przypomnieć, że teledysk do "Despacito" już w czerwcu zdążył pobić rekord w przekroczenie 2 miliardów odsłon. Dobicie do tej magicznej liczby zajęło mu zaledwie 6 miesięcy.

Więcej o:

POLECANE RADIA