Red Hot Chili Peppers na scenie z perkusistą z starego składu zespołu oddają hołd zmarłemu koledze

Karolina Mazgaj
04.07.2017 11:33
Red Hot Chilli Peppers

Red Hot Chilli Peppers (Red Hot Chilli Peppers)

Były perkusista grupy Red Hot Chili Peppers na jeden występ znów dołączył do byłych kolegów z zespołu. Na koncercie w Grand Rapids wspólnie uhonorowali kolejną rocznice śmierci Hillela Slovaka.

Zespół Red Hot Chilli Peppers wraz z byłym perkusista na scenie w Grand Rapids wykonali wspólnie cover kawałka Jimiego Hendriksa - "Fire". W ten sposób grupa i bębniarz Jack Irons postanowili uczcić 29 rocznice śmierci Hillela Slovaka, gitarzysty zespołu zmarłego w 1988 roku z powodu przedawkowania heroiny. Zobaczcie fragment z tego występu:

Zarówno zmarły Hillel Slovak jak i Jack Irons byli oryginalnymi członkami Red Hot Chili Peppers od momentu założenia zespołu w 1983 roku. Irons z zespołu odszedł właśnie na skutek załamania po tragicznej śmierci kolegi z zespołu. W obecnym składzie Red Hotsów na perkusji zastąpił go Chad Smith, z kolei na gitarze gra Josh Klinghoffer. Od tamtej pory Jacka Ironsa usłyszeć można było gościnnie między innymi na płytach zespołu Pearl Jam czy u Keitha Levene'a.

Grupa Red Hot Chili Peppers w Polsce wystąpi już 25 lipca w Krakowie na stadionie Cracovii. Będzie to okazja do usłyszenia na żywo kawałków z ich ostatniej płyty, wydanej w czerwcu 2016 roku - "The Getaway"

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (1)

  • Gość: Fanrhcp

    Oceniono 1 raz 1

    Widzę, że osoba pisząca ten tekst była świetnie zorientowana w temacie... Fajnie, że ktoś o tym napisał, ale ten ktosiek mógłby zrobić to lepiej, prawda? John Frusciante odszedł z papryk w 2008 roku. Mamy 2017, więc chyba coś jest nie tak? A perkusista, który dołączył, by zagrać Hendrixa nazywał się... no własnie. Z artykułu to nie wynika, ale by skończyć tej wywód, nazywal się Jack Irons. A przy okazji... teraz na gitarze gra Josh Klinghoffer. Nagrali z nim już 2 albumy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA