Już jutro rusza Opener 2017. Zobacz co musisz wiedzieć i na co uważać!

Karolina Mazgaj
27.06.2017 17:22
Na Open'er Festival 2017 przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi

Na Open'er Festival 2017 przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

Już jutro rusza Open'er 2017! Z tej okazji pokazujemy Wam wszystko co powinniście wiedzieć o jednym z najpopularniejszych festiwali w Polsce.

Największe gwiazdy

W tym roku organizatorzy festiwalu naprawdę się postarali. Trwający od środy do soboty Open'er 2017 rozpoczynają z prawdziwym przytupem w postaci jednego z najbardziej pożądanych przez fanów zespołu Radiohead, którzy wystąpią pierwszego dnia na głównej scenie festiwalu. W środę na Tent Stage'u będzie można z kolei usłyszeć alternatywny pop w wykonaniu siostry Beyonce - Solange Knowles.

W czwartek główna scena wybrzmiewać będzie rockowym brzmieniem zespołów The Kills oraz Foo Fighters. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie The Weeknd, tego samego dnia na głównej scenie pojawi się także Mac Miller, nie zabraknie również rodzimych akcentów w postaci występu zespołu The Dumplings. Z kolei w sobotę na namiotowej scenie usłyszeć będzie można Monikę Brodkę. Ostatniego dnia na scenie pojawi się indie popowy zespół The XX, a zakończenie festiwalu uwieczni występ Lorde, która będzie miała okazje zaprezentować materiał z niedawno wydanej płyty.

Podczas festiwalu Opener 2017 nie zabraknie oczywiście także hip-hopowych dźwięków, które zaprezentują między innymi : Taco Hemingway, O.S.T.R, Tyga czy Rea Sremmrud.

Mały podręcznik festiwalowicza

Jak co roku Opener bilety do sprzedaży udostępnił w sieci sklepów Empik oraz tradycyjnie można było je też nabyć internetowo na portalu AlterSklep. W tym roku na Opener bilety znów podrożały, bardziej przedsiębiorczy fani festiwalu zapewne zakupili te pochodzące z puli early birds, spóźnialscy lub do tej pory niezdecydowani na przyjazd do Gdyni za bilety, które wciąż są dostępne będą musieli zapłacić już o dwieście złtych więcej. Cena za bilet na cały festiwal wynosi 599 złotych, za weekend z kolei zapłacić trzeba 399 złotych.

Ci, którzy już zdecydowali lub właśnie w ostatnich chwilach decydują się je zakupić muszą uzbroić się nie tylko w bilety, ale i przeciwdeszczowe peleryny! W tym roku niestety festiwalowi nie będzie sprzyjała słoneczna aura, chociaż festiwalowiczów i tak rozgrzeją występujące na scenie gwiazdy. Meteorolodzy na poniedziałek zapowiadają przelotne deszcze. Czwartek z kolei zapowiada się na najcieplejszy dzień trwania festiwalu Opener 2017, temperatura ma wtedy sięgać nawet do 27 stopni, Z kolei w weekend niebo zakryć mają ciemne chmury. Na pewno nie przeszkodzi to jednak nikomu w tym by Opener 2017 był świetną zabawą.

Niezależnie od pogody jeżeli wybieracie się na Open'er 2017, jak co roku, uzbroić musicie się także w cierpliwość. Na pewno przyda się ona w ciągnących się ogromnych kolejkach, w których trzeba spędzić nawet kilkadziesiąt minut. Szczególnie pierwszego dnia festiwalu. Przypominamy także, że bilet lub karnet należy wymienić na opaskę jeszcze przed wejściem na teren festiwalu.

Jeśli mowa o kolejka swoje wystać zapewne będą musieli ci, którzy na teren Openera darmowym autobusem. Z drugiej jednak strony dla wielu stałych bywalców festiwalu podróż busem jest już początkiem dobrej zabawy. Kursuje on wahadłowo od godziny 8.00 do 6.00 następnego dnia.  Dla tych, którzy nie chcą podróżować autobusem, przed terenem festiwalu czekają parking. Podróżując autem należy jednak nie zapominać o korkach, których nie brak zwłaszcza w czasie trwania festiwalu.

Zapominalskim lub tym, którzy na Open'er wybierają się po raz pierwszy przypominamy, że na tere festiwalu nie wolno wnosić napojów oraz jedzenia. Dla maniaków selfie również mamy złe wieści, ale swoje ulubione selfie sticki będą musieli pozostawić w domach. Zresztą kto miałby czas robić zdjęcia gdy na tegorocznej głównej sceny Openera pojawią się największe gwiazdy muzyki! Posłuchajcie niektórych z nich:

Więcej o:

POLECANE RADIA