Twórcy filmu biograficznego o Tupacu pozwani!

Karolina Mazgaj
27.06.2017 09:11
2Pac

2Pac (2Pac)

Twórców biografii Tupaca czekają kolejne kłopoty, po słabym otwarciu w kinowym box officie i krytyce filmu. Tym razem twórcy "All Eyez on Me" zostali pozwani.

Film "All Eyez on Me" swoją premierę w Stanach Zjednoczonych miał zaledwie w zeszłym tygodniu, nie cieszył się on taką popularnością jakiej chcieli by twórcy. Miał jedne ze słabszych otwarć w box officie. Dodatkowo o samym filmie krytycznie wyraziła Jada Smith. Żonie Willa Smitha nie podobał się sposób w jaki twórcy przedstawili ją oraz jej związek z Tupaciem. Zobaczcie zwiastun produkcji:

Teraz twórcy biografii muszą zmierzyć się z kolejnymi przeciwnościami losu. Były dziennikarz amerykańskiego magazynu "Vibe" właśnie wniósł do sądu pozew przeciwko  twórcą "All Eyez on Me". Kevin Powell oskarża ich o naruszenie praw autorskich. Konkretnie chodzi o scenariusz biografii, który jak twierdzi dziennikarz jest dziełem jego autorstwa wykorzystanym bez jego zgody. Domaga się części dochodów z filmu w ramach zadośćuczynienia.

Tupac jest jedną muzycznych rapowych legend. Miał na swoim koncie 75 milionów sprzedanych płyt. Jego album "All Eyez on Me" do dziś znajduje się na liście najlepiej sprzedających się krążków w Stanach Zjednoczonych.

Tupac został zastrzelony 13 września 1993 roku w Las Vegas. Do dziś sprawa jego zabójstwa budzi wiele emocji. W tym roku na także powstać serial "Unsolved: The Murders of Tupac and the Notorious B.I.G".na temat zabójstwa Tupaca i Notoeiousa B.I.G..

POLECANE RADIA