Metallica jest na skraju rozwiązania...

Magdalena Blaśkiewicz
22.06.2017 15:04
Metallica podczas trasy koncertowej WorldWired

Metallica podczas trasy koncertowej WorldWired (www.metallica.com)

James Hetfield twierdzi, że Metallica może się rozpaść dosłownie w każdym momencie!

Metallica, która w swoim dorobku ma utwory będące absolutnymi klasykami muzyki metalowej, istnieje od wczesnych lat 80. W najnowszym wywiadzie ujawniono, że pomimo wielu wspólnych lat, nadal istnieje napięcie między poszczególnymi członkami grupy, a dokładniej między Jamesem Hetfieldem i Larsem Ulrichem.

Prawdopodobnieństwo rozpadu?

Nowy wywiad z Jamesem Hetfieldem zamieszczony w magazynie Rolling Stone porusza kwestię burzliwej relacji Hetfielda z perkusistą Larsem. Lider, wokalista i gitarzysta zespołu Metallica, James Hetfield, ujawnił nieznane fakty dotyczące zespołu. Stwierdził, że zespół nieustannie zagrożony jest podziałem.

Nieporozumienia między muzykami, które mają miejsce podczas obecnej trasy koncertowej WorldWired, skupiają się obecnie głównie wokół braku wyczucia rytmu u Larsa Ulricha podczas grania utworu "Wherever I May Roam". Hetfield oskarża perkusistę, że zawsze przy tym kawałku pojawia się ten sam problem.

Dojrzałość

Słowa wyrwane z kontekstu brzmią bardzo niepokojąco, ale na szczęście cała wypowiedź wokalisty ma zupełnie inny wydźwięk.

Całkiem możliwe, że zespół może rozpaść się w każdym momencie, ale my tego nie chcemy. Teraz wiemy to już na pewno. Ta świadomość przyszła z czasem, pod wpływem wspólnego dorastania, przechodzenia przez trudne momenty i prawdopodobnie zdobywania życiowego doświadczenia i dojrzałości - powiedział Hetfield.

Dodał też inne trafne spostrzeżenia podkreślając, że grupie zależy na dalszej współpracy.

Wiemy, gdzie wzajemnie leżą nasze punkty zapalne, ale nie dotykamy ich. Kochamy to, co razem robimy i chcemy, żeby to trwało.

Za kulisami

Grupa muzyków słynie z podróżowania na miejsca kolejnych wydarzeń osobnymi pojazdami i zwykle spędza razem niewiele czasu poza sceną. Ostatnio ujawniono, że Metallica ofiarowała wsparcie swojemu tribute bandowi Blistered Earth, który został okradziony ze sprzętu.

Frontman Metallici powiedział także niedawno, że swoje poglądy na temat prezydentury Donalda Trumpa zachowa dla siebie, argumentując w wywiadzie, że jego zdaniem polityka dzieli ludzi.

Trasa koncertowa promująca dziesiąty album studyjny zatytułowany "Hardwired...To Self-Destruct" obejmuje wiele miejsc na całym świecie. Na liście znalazła się także Polska. Warto przypomnieć, że legenda muzyki odwiedzi Kraków już w przyszłym roku. Koncert Metallici odbędzie 28 kwietnia. Bilety na to wydarzenie zostały wykupione dosłownie w parę minut.

Zobacz także

POLECANE RADIA