Odświeżony, niepublikowany singiel Radiohead już za kilka dni

Agata Guzik
29.05.2017 07:41
Radiohead

Radiohead (Facebook)

Już niebawem, w przyszłym tygodniu grupa Radiohead wypuści niepublikowane dotąd nagranie "I Promise".

Utwór ma uświetnić reedycję dzieła "OK Computer", które ukaże się z okazji 20-lecia premiery. Singiel będzie nosić tytuł "OKNOTOK" i w edycji cyfrowej trafi do sprzedaży 23 czerwca. W lipcu ma się pojawić fizyczna wersja singla. Dostępna będzie również limitowana seria pudełka z książką w twardej okładce, 104 stronami notatek Thoma Yorke'a czy 48-stronicowym szkicownikiem Stanleya Donwooda.

W zestawie znajdzie się oryginalny materiał zgrany z analogowych taśm, osiem numerów ze stron B singli oraz trzy niewydane wcześniej nagrania - "I Promise", "Man of War" i "Lift"

To właśnie "I Promise" będzie promował "OKNOTOK". Utwór ten muzycy zaprezentują w piątek, 2 czerwca. Najwięksi fani znają wersję koncertową. Radiohead wykonywali bowiem numer podczas trasy w 1996 roku. Zobaczcie tylko nagranie występu grupy sprzed 20 lat:


Z longplaya"OK Computer" pochodzą takie klasyki Radiohead jak "Paranoid Android", "Karma Police", "Lucky" czy "No Surprises". Album został nagrodzony Grammy w kategorii najlepszy album alternatywny. Był też nominowany do Mercury Prize, ale przegrał z "New Forms" Roniego Size'a i Reprazent. W Wielkiej Brytanii krążek pokrył się 5-krotną platyną, a w Stanach Zjednoczonych podwójną. 

Ostatni longplay angielskiego kwintetu Radiohead to "A Moon Shaped Pool" z maja 2016 roku.

POLECANE RADIA