Opole 2017: Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się w Kielcach?

Agata Guzik
24.05.2017 15:17
Festiwal w Opolu

Festiwal w Opolu (ZBook)

Co się dzieje z tegoroczną edycją legendarnego festiwalu? Wobec ostatniego masowego bojkotu Opole 2017, władze Telewizji Polskiej postanowiły przenieść festiwal do innego miasta. Według nieoficjalnych informacji wersje były dwie: Kielce lub Koszalin. Jest już niemal pewne, że festiwal Opole 2017 odbędzie się w kieleckim amfiteatrze.

TVP przeniesie festiwal do Kielc?

Od kilku tygodni media niemal bezustannie huczą na temat kolejnych problemów w związku z organizacją festiwalu Opole 2017. Nie tak dawno informowaliśmy Was, że z festiwalu zrezygnowało już ponad 30 artystów. Podaliśmy również do informacji, że prezydent miasta Opole oficjalnie na piśmie wypowiedział umowę TVP. Jacek Kurski w wywiadzie dla TVP informował, że władze Telewizji Polskiej są zmuszone do przeniesienia festiwalu do innego miasta. Jakie były możliwości? Wszystkie znaki wskazują na to, że 54 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki odbędzie się w  Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach!

Jacek Kurski nieźle namieszał...

Prezes TVP Jacek Kurski podczas wystąpienia w telewizji  postawił siebie w roli ofiary. Zaprzeczył istnieniu jakiejkolwiek "czarnej listy" artystów, którzy nie mogą się pojawiać w Telewizji Polskiej.  Co najbardziej żenujące, prezes TVP Jacek Kurski do obrony swojej decyzji wykorzystał śmierć Zbigniewa Wodeckiego. Musimy przyznać, że był to chwyt poniżej jakiegokolwiek poziomu. Prezes Telewizji Polskiej niestety do reszty się skompromitował. Co więcej, po wypowiedzeniu umowy władzom TVP, prezydent miasta Opole, Arkadiusz Wiśniewski stał się wrogiem numer jeden Telewizji Polskiej. Prezes skrytykował Wiśniewskiego za to, że podpisał z TVP tylko roczną umowę, chociaż miasto miało go upoważnić do zawarcia czteroletniego kontraktu. Pretensje w stronę prezydenta Opole Kielce dotyczą również rzekomego spowodowania atmosfery skandalu wobec festiwalu.

Opole Kielce - czy zmiana miejsca festiwalu to dobry pomysł?

Obecnie trwają ostre negocjacje, by jednak przełożyć festiwal, który był zaplanowany już na drugi weekend czerwca. Impreza w Kielcach ma się odbyć według wcześniej ustalonego terminu festiwalu w Opolu, czyli od 9 do 11 czerwca. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie Polska Noc Kabaretowa zaplanowana na 9 czerwca w Amfiteatrze Kadzielnia, choć sprzedano już znaczną część biletów, może przenieść się do kieleckiej Hali Legionów. Ciekawi jesteśmy, jak wypadnie "drugie Opole Kielce"... Trzeba przyznać, przez ostatnie perturbacje, magia legendarnego festiwalu znikła już chyba bezpowrotnie...

POLECANE RADIA