Avril Lavigne popełniła samobójstwo ponad 10 lat temu? Podobno gwiazdę zastępuje sobowtór...

Agata Guzik
17.05.2017 14:40
Avril Lavigne nie żyje?

Avril Lavigne nie żyje? (Avril Lavigne Official facebook)

Niczym bumerang powrócił temat teorii spiskowej, według której gwiazda pop-rocka Avril Lavigne od kilkunastu lat nie żyje. Gwiazdę od 2002 roku ma ponoć zastępować jej sobowtór. Mimo wielu zapewnień, prawdziwa Avril Lavigne nie jest w stanie jednak przekonać zwolenników tej szalonej teorii, że jej wersja jest tą słuszną... Jak doszło do tej dziwacznej sytuacji?

Avril Lavigne 2017 - czy piosenkarka nadal żyje?

Wszystko zaczęło się w 2015 roku, kiedy na jednym z brazylijskich blogów pojawiła się informacja, że Avril Lavigne nie żyje od kilkunastu lat. Blog o nazwie Avril Esta Morta (co znaczy "Avril nie żyje") miał informować, iż "prawdziwa" Avril zmarła ponad dekadę wcześniej, w roku 2003 podczas pracy nad płytą "Under My Skin". Jej osoba miała być zastąpiona sobowtórem - miała nim być niejaka Melissa Vandella. Autorów bloga zaintrygował zupełnie nowy, kobiecy styl wokalistki. Wkrótce pojawiało się coraz więcej zmian w wyglądzie Avril Lavigne, że był już tylko krok do tego, by rozpętała się niezła burza w sieci...

Avril Lavigne nie żyje - targnęła na własne życie?

Na brazylijskiej stronie szybko pojawiły się rzekome "dowody" na to, że idolkę nastolatek, Avril Lavigne miała zastąpić Melissa Vandella. Zestawiono mnóstwo zdjęć - zarówno tych sprzed 10 lat jak i aktualne, by udowodnić różnice w wyglądzie "prawdziwej" Avril i jej sobowtórki. Podobno zwolennicy tej stronki dopatrują się widocznych różnic szczególnie w rysach twarzy - zauważono inny kształt nosa. Dopatrzono również takie detale jak rozmieszczenie pieprzyków na twarzy, czy różnicę wzrostu (3 cm). Najgorliwsi zwolennicy tej teorii poddali również analizie charakter pisma Avril, oczywiście również zauważając różnice.
Według nich, gwiazda miała popełnić samobójstwo tuż po wydaniu debiutanckiej płyty "Let Go". Przyczyną miała być presja spowodowana rosnącą karierą wokalistki. Avril miała nie wytrzymać rosnącej popularności i splendoru. Do tego wszystkiego, tuż po wydaniu debiutanckiego krążka, zmarł ukochany dziadek gwiazdy. Te sytuacje miały doprowadzić do tego, że Avril Lavigne popadła w głęboką depresję i targnęła na swoje życie. Dla przypomnienia, stary przebój prawdziwej Avril Lavigne:

Avril Lavigne 2017 - powrót spisku?

Historia z 2015 roku nieco ucichła. Jednak od kilku dni, temat znów zaczął robić się gorący. Otóż na Twitterze pojawił się wpis opublikowany przez użytkownika o nicku Gyvenchyass. Internauta, odświeżając temat, usiłował udowodnić i jeszcze raz przypomnieć argumenty przemawiające za śmiercią Avril Lavigne. Jego post został polubiony przez ponad 180 tysięcy osób, podany 120 tysięcy razy i skomentowany przez prawie 10 tysiecy osób.

Jak widać po przykładzie Avril Lavigne, internauci robią wszystko, by zaistnieć w sieci. Teorie spiskowe dotyczące rzekomego upozorowania własnej śmierci dotyczyły już wiele gwiazd. Ofiarami takich historii byli między innymi Eminem, Beyonce czy Britney Spears.

POLECANE RADIA