Lars Ulrich już wie, kto zastąpi go w Metallice!

Agata Guzik
15.05.2017 09:42
Metallica

Metallica (Facebook)

Perkusista Metalliki Lars Urlich jest jednym z dwóch najważniejszych członków zespołu. Niedawno podczas wywiadu, dziennikarz zapytał go, zamiast niego mógły zasiąść za bębnami legendarnego zespołu. Odpowiedź muzyka była dużym zaskoczeniem dla wielu fanów zespołu.

Sytuacja miała miejsce podczas koncertu Metalliki w Baltimore. Był to występ otwierający światowe tournee "World Wired". Wówczas Lars Urlich udzielił wywiadu stacji radiowej 98 Rock. Dziennikarz podczas wywiadu zadał Larsowi zaskakujące pytanie o to, kto jego zdaniem mógłby go zastąpić za zestawem perkusyjnym, na wypadek, gdyby sam nie mógł już grać w legendarnej kapeli.


- Gdyby ta decyzja miała należeć do mnie, za perkusją siedziałby Phil Rudd z AC/DC

- powiedział Lars.

- Dobrze byłoby mieć perkusistę z takim klimatem gry w zespole. Bardzo lubię, jak gra. Phil jest chyba moją największą inspiracją (...)

Lars miał na myśli głównie funkowe inspiracje muzyka AC/DC i specyficzny klimat jego gry.


Metallica wystąpi z Larsem Ulrichem w Polsce dopiero w 2018 roku. Koncert legendarnej kapeli w ramach promocji wydanego 18 listopada 2016 roku albumu "Hardwired. To Self-Destruct" odbędzie się 28 kwietnia 2018 w Tauron Arenie Kraków. Bilety zostały już wyprzedane. W ramach supportu wystąpi norweski zespół Kvelertak.

Longplay "Hardwired. To Self-Destruct" został wydany przez wytwórnię założoną przez Metallikę, Blackened Recordings. Zadebiutował na 1. miejscu na całym świecie, sprzedając prawie 800 tysięcy kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży. Producentami dzieła są Greg Fidelman, James Hetfield i Lars Ulrich.

Zobacz także

POLECANE RADIA