Eurowizja 2017: Kasia Moś awansowała do finału!

Agata Guzik
10.05.2017 13:51
Kasia Moś podczas półfinału Eurowizji 2017

Kasia Moś podczas półfinału Eurowizji 2017 (Michael Campanella /Getty Images)

Kasia Moś - tegoroczna reprezentantka Polski podczas konkursu Eurowizja 2017 zakwalifikowała się do sobotniego finału. Występ Polki w Kijowie wypadł fenomenalnie. Wokalistka podczas 62. konkursu Eurowizji zaprezentowała piosenkę Kasia Moś - Flashlight. Zachwycające wykonanie i nienaganna prezencja były mocnymi punktami występu reprezentantki naszego kraju! Koniecznie zobaczcie!

Eurowizja 2017: Kasia Moś w finale!

Tegoroczny konkurs Eurowizji jest dla Polski niemałym zaskoczeniem i powodem do dumy. Nasza reprezentantka, Kasia Moś w fenomenalny sposób wykonała swój utwór Kasia Moś - Flashlight. Konkurs Eurowizji odbywa się w tym roku w Kijowie. Kasia Moś zachwyciła publiczność niezwykle mocnym, wyrazistym głosem i charyzmą. Minimalistyczna aranżacja i piękna, biała suknia dopełniły powagę utworu. Występ Kasi Moś z całą pewnością wyróżniał się na tle aranżacji innych wykonawców. Wokalistce towarzyszył na scenie jej brat - skrzypek Mateusz Moś. Polka wystąpiła w niezwykle subtelnej sukni zaprojektowanej przez Mario Menezi, szyciem kreacji zajęła się mama wokalistki. Zobaczcie zapierający dech w piersiach występ Polki:

Kasia Moś - Flashlight szansą na wygraną!

Podczas pierwszego półfinału na scenie pojawili się reprezentanci 18 krajów. Na scenie przed występami konkursowymi pojawiła się gwiazda ukraińskiego popu - Monatik z piosenką "Spinning". Na scenie pojawili się między innymi reprezentanci Gruzji, Szwecji, Australii, Albanii, Belgii, Czarnogóry, Azerbejdżanu. Swój utwór wykonał również reprezentant Portugalii, który jako jedyny przygotował piosenkę w rodzimym języku (a nie w języku angielskim).

Drugi półfinał Eurowizji odbędzie się już w najbliższy czwartek 11 maja. Wielki finał Konkursu Eurowizji 2017 odbędzie się 13 maja - wtedy Kasia Moś będzie walczyć o miejsce na podium.

Kasia Moś jest finalistką trzeciej polskiej edycji programu "Must Be the Music. Tylko muzyka". W lutym 2017 roku wokalistka wydała singel "Flashlight", który zapowiada jej drugi album studyjny.

Poniżej lista wykonawców, którzy zakwalifikowali się do Finału Eurowizja 2017:

Azerbejdżan - Dihaj "Skeletons"
Mołdawia - Sunstroke Project "Hey Mamma"
Grecja - Demy "This is Love"
Szwecja - Robin Bengtsson "I Can't Go On"
Portugalia - Salvador Sobral "Amar Pelos Dois"
Polska - Kasia Moś "Flashlight"
Australia - Isaiah "Don't Come Easy"
Armenia - Artsvik "Fly With Me"
Cypr - Hovig "Gravity"
Belgia - Blanche "City Lights".

Zobaczcie również moment ogłoszenia wyników:

Więcej o:

POLECANE RADIA