Adele najbogatszą brytyjską artystką

Victoria Banach
06.05.2017 13:24
Adele

Adele (https://www.facebook.com/adele/)

Adele, to jedna z największych gwiazd współczesnej muzyki i wciąż nie widać końca jej sukcesów. Właśnie osiągnęła kolejny szczyt - świeżo upieczona 29-latka znalazła się wśród najbogatszych młodych Brytyjczyków.

Kim jest Adele?

Adele Laurie Blue Adkins, to brytyjska piosenkarka. Jej niesamowity talent odkryto, gdy kolega wrzucił kilka jej piosenek na portal Myspace. Szybko zaczęła piąć się na szczyty - jej pierwszy studyjny album, "19", uzyskał status siedmiokrotnej platynowej płyty w Wielkiej Brytanii oraz podwójnej platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych. Jest laureatką wielu nagród Grammy, AMA, BRITS, a nawet Złotego Globa oraz Oscara za "Skyfall" z filmu o Jamesie Bondzie o tym samym tytule. Wielokrotnie królowała na szczytach list przebojów, a jej piosenki z każdą kolejną płytą stają się coraz lepsze. Prywatnie jest żoną Simona Koneckiego i mamą 5-letniego synka, Angelo Jamesa Koneckiego. Adele, to jedna z gwiazd, które wydają się niezmienione przez sławę, co przy jej najświeższym tytule - najbogatszej - ciężko uwierzyć, że pieniądze nie uderzyły jej do głowy.

Miliony funtów na końcie

Gwiazda została uznana najbogatszym brytyjskim muzykiem poniżej 30. roku życia. Adele zarobiła w ubiegłym roku 40 milionów funtów, dzięki czemu jej majątek wzrósł do 125 milionów funtów, jak wynika z listy najbogatszych Brytyjczyków publikowanej przez Sunday Times. stała się tym samym najbogatszą kobietą wśród wszystkich muzyków występującym solo. Bez kategorii wiekowych, 29-latka znalazła się na 19. lokacie razem z Brianem Mayem z Queen. Ranking zdominowany jest w większości przez mężczyzn. Najbogatszy jest Paul McCartney, którego fortuna przekracza 780 milionów funtów. Tuż za nim znaleźli się Lloyd Webber (740 milionów funtów) i U2 (548 milionów funtów). Adele ma na koncie trzy długogrające krążki "19" (2008), "21" (2011) i "25" (2015). Jej płyty rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay Angielki osiągnął w Stanach Zjednoczonych diamentowy status. Wszystko jednak przed młodą Adele, która swoją karierę zaczęła stosunkowo niedawno. Swój świetny wynik w 2016 roku wokalistka zawdzięcza trzeciej i zdecydowanie najbardziej udanej w swojej karierze trasie koncertowej, promującej jej płytę pod tytułem "25". Adele przez cały rok odbyła łącznie 122 koncertów, z czego 58 miało miejsce w Północnej Ameryce, 53 w Europie i 11 w Australii i Oceanii. Według szacunków, łącznie zgromadziły one 139 milionów funtów. Płyta Adele "25" sprzedała się w 2016 roku w liczbie 2,4 miliona egzemplarzy, a jej najnowszy hit "Hello" obejrzało już na YouTubie ponad 1,9 miliardów osób. Jeśli Adele pójdzie w ślady starszych kolegów po fachu i będzie utrzymywać się w zestawieniu równie długo, ma szansę zostać najlepiej zarabiającą artystką wszech czasów.

POLECANE RADIA