Natalia Przybysz "wycięta" z TVP!

Victoria Banach
06.05.2017 13:23
Natalia Przybysz

Natalia Przybysz (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

W TVP transmitowano koncert nowOsiecka. Mnóstwo gwiazd wystąpiło podczas koncertu poświęconego pamięci Agnieszki Osieckiej, jednak mimo zapowiedzi, niektórych zabrakło. Przeczytaj i dowiedz się, kogo i z jakiego powodu TVP "wycięło" z transmisji.

Kim jest Natalia Przybysz?

Natalia Przybysz, to polska wokalistka obecna na scenie od 2001 roku. Była członkinią zespołu Sistars, który założyła wspólnie ze swoją siostrą, Pauliną. Od 2006 roku prowadzi solową karierę. Angażuje się w wiele akcji społecznych, między innymi była ambasadorką kampanii "Stop Malarii" Czerwonego Krzyża, twarzą akcji "Avon kontra rak piersi - Wielka Kampania Życia",  uczestniczyła w akcji Greenpeace Polska "Adoptuj Pszczołę" oraz brała udział w kampanii Społecznego Komitetu ds. AIDS "Projekt Test:Pokolenie Minus". W 2014 wydała swoją czwartą, ostatnią do tej pory płytę, "Prąd", którą promował singiel "Miód". Prywatnie ma dwójkę dzieci ze swoim partnerem Wojciechem Zagórskim - 7-letnią córkę Anielę oraz 5-letniego syna Jeremiego. Mimo wielkiego zaangażowania w problemy nurtujące nasze społeczeństwo, to wywołała też nie małą kontrowersję wokół swojej osoby.

O co poszło?

Artystka, z okazji Czarnego Protestu nagrała protest song oraz na łamach "Wysokich Obcasów" udzieliła wywiadu, który odniósł chyba odwrotny efekt, do tego, który mogła oczekiwać. Opowiadała w nim o aborcji, którą dokonała, jakie były jej warunki oraz argumenty, które przekonały ją do zabiegu. Otóż, Przybysz najzwyczajniej w świecie powiedziała, że dokonała aborcji, bo miała inną wizje swojego życia i jej dotychczasowe mieszkanie było za małe na trzecie dziecko. Cały wywiad poruszył nie tylko środowiska antyaborcyjne, ale oburzyła także nawet tych teoretycznie po tej samej stronie barykady, co Natalia Przybysz. Konsekwencje swoich słów ponosi nadal, a najbardziej dało się to odczuć podczas pewnego koncertu.

Agnieszka Osiecka jednak bez Natalia Przybysz?

Przybysz wciąż wzbudza kontrowersję, zwłaszcza w TVP. Otóż, Natalię Przybysz usunięto z transmisji koncertu poświęconego pamięci Agnieszki Osieckiej. Występowała tam między innymi obok Moniki BrodkiKrzysztofa Zalewskiego i zespołu The Dumplings. Niestety, jej duet z Raphaelem Rogińskim nie zmieścił się w retransmisji. Koncert nowOsiecka odbył się pod koniec listopada w Katowicach, a jego transmisję wyemitowano w TVP w nocy z 3 na 4 maja o godzinie 00:50. Producentem widowiska był Krzysztof Krot, który twierdzi, że Telewizja Polska znała skład występujących artystów i nie zgłaszała żadnych zastrzeżeń. Miała na to czas do końca kwietnia, jednak już po zarejestrowaniu koncertu zdecydowano, żeby Przybysz usunąć z materiału. Jest oburzony całym zdarzenie i, jak sam mówi, to przekłamanie, fałsz i cenzura, ponieważ najpierw w zapowiedzi koncertu przygotowanej przez TVP pojawia się Natalia Przybysz, a  później znika z emitowanego koncertu. Sama "usunięta" nie wypowiedziała się w tej sprawy, jednak z pewnością można stwierdzić, że nie będzie zadowolona z obrotu spraw.

POLECANE RADIA