Eurowizja 2017: Kasia Moś zmiażdżona przez konkurencję!

Victoria Banach
04.05.2017 11:09
Kasia Moś

Kasia Moś (https://www.facebook.com/kasiamospl/)

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Konkurs Eurowizji. 13 maja odbędzie się w Kijowie 62. Konkurs Piosenki Eurowizji. Reprezentantka Polski, Kasia Moś, również szykuje się już do swojego wielkiego występu. Czy uda nam się w końcu wygrać Konkurs Eurowizji?

Kasia Moś na podbój Europy

Kasia Moś, to polska piosenkarka i finalistka trzeciej edycji programu Must Be The Music. Gra na wiolonczeli i fortepianie i jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracowała z wieloma amerykańskimi gwiazdami, między innymi z Kelly Osbourne oraz Evą Longorią, a nawet występowała w The Viper Club - klubie Johnny'ego Deppa. W tym roku, na Eurowizja 2017 będzie reprezentować Polskę. Swoje miejsce w Konkurs Eurowizji zapewniła sobie dziewiętnastoma punktami od jury. Utwór, z którym startuje Kasia Moś, jest Kasia Moś - Flashlight. Flashlight jednocześnie zapowiada drugi studyjny album wokalistki. Kasia Moś startowała w eliminacjach do 61. Konkurs Eurowizji, jednak piosenka "Addiction" nie przypadła "sędziom" do gustu i ostatecznie naszym reprezentantem został Michał Szpak.

Kto wygra Eurowizja 2017?

9. maja odbędzie się pierwszy półfinał Konkurs Eurowizji. Kasia Moś na scenie zaprezentuje się jako jedenasta i wystąpi w drugiej części koncertu. Fani plebiscytu Eurowizja 2017 już wybrali swoich faworytów. Co roku międzynarodowe kluby Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji głosują na swoich ulubieńców, dzięki czemu widzowie oraz artyści mają wstępny zarys możliwych wyników Konkurs Eurowizji. Głosowanie trwało cały kwiecień i w tym roku na pierwszym miejscu uplasowały się Włochy z 497. punktami. Francesco Gabbani, reprezentant Włoch, otrzymał aż 37 "dwunastek"! Kolejno w tabeli znalazły się Belgia, Szwecja, Francja oraz Estonia. Kasia Moś - Flashlight, na czterdziestu dwóch uczestników, zajęła dopiero 29. miejsce, ex aequo z Irlandią i Gruzją. Mimo iż to tylko przewidywania wynikające z głosów klubów OGAE, to tak dalekie miejsce w tabeli nie wróży Polsce zbyt dobrze na Eurowizja 2017. Miejmy nadzieję, że wynik ostatecznego głosowania będzie bardziej pozytywny dla Nas.

Kontrowersyjna Eurowizja 2017

Tegoroczny Konkurs Eurowizji odbędzie się z kontrowersją w tle. Eurowizja 2017 odbywa się w Kijowie na Ukrainie. Pomysł ten od początku nie podobał się Rosji i ostatecznie, mimo wielu pertraktacji, Rosja wycofała się z udziału w Konkurs Eurowizji, a także nie będzie emitowała tej muzycznej imprezy w żadnej swojej stacji. Sprawa ta odbiła się głośnym echem wśród wszystkich uczestników oraz fanów tego konkursu i pozostawiła po sobie spory niesmak.

Więcej o:

POLECANE RADIA