Bill Murray wydaje płytę

Victoria Banach
22.04.2017 08:58
Bill Murray

Bill Murray (Chris Pizzello / Chris Pizzello/Invision/AP)

Już wkrótce będzie można posłuchać wokalnych popisów Billa Murraya na jego pierwszej płycie.

Aktor nigdy nie ukrywał swojego zamiłowania do muzyki, a niejednokrotnie też wykazywał talent muzyczny. Niedawno wspólnie ze swoim przyjacielem, Paulem Shafferem, nagrał utwór na jego album pod tytułem "Happy Street". Tym razem przyszła kolej na aktora.

Album będzie nosił nazwę "New Worlds" i zaplanowano jej premierę na lipiec 2017. Murray zaprezentuje swoje utwory po raz pierwszy na Festiwalu Napa Valley. Potem wyruszy w trasę po Stanach Zjednoczonych.

Na płycie znajdę się fragmenty dzieł Whitmana, Hemingwaya czy Twaina. Podkładem muzycznym do czytanych klasyków będą kompozycje Bacha, Schuberta i Piazzolli, które zagrają między innymi skrzypaczka Mira Wang oraz pianistka Vanessa Perez. Ponadto Bill Murray zaśpiewa piosenki z musicalu "West Side Story", Vana Morrisona, Stephena Fostera ("Jeanie With The Light Brown Hair") i Gershwina ("It Ain't Necessarily So").

"Kiedy zaczynają grać, to dzieje się coś niesamowitego. Pojawia się coś, czego nie jest się w stanie zwizualizować albo zaplanować" - o swoim zespole powiedział Bill Murray.

Murraya na ekranach możemy oglądać od 1973. Zagrał w takich filmach jak "Dzień Świstaka", "Pogromcy Duchów" czy "Między Słowami". Znany jest ze swojego ogromnego poczucia humoru. Przez wiele lat był członkiem ekipy programu Saturday Night Live.

POLECANE RADIA