Roger Waters wypuści solowy album

Magdalena Niebrzydowska
21.04.2017 09:06
Roger Waters

Roger Waters (Fot. Facebook)

Były basista grupy Pink Floyd, Roger Waters, wypuszcza po raz pierwszy od 25 lat solowy album. Będzie on zatytułowany ''Is This The Life We Really Want?", a fani mogą dokonywać przedwstępnego zamówienia już od 21 kwietnia.

Krążek ''Is This The Life We Really Want?", na którym znajdzie się 12 utworów, jest pierwszym albumem basisty od czasu wypuszczenia '' Amused To Death" w 1992 roku. Prawdopodobnie będzie on mieć premierę 2 czerwca i znajdzie się na nim m.in. utwór '' The Last Refugee".

Album został określony jako ''demaskatorski i bezlitosny komentarz do współczesnego świata i niepewnych czasów". Waters w jednym z wywiadów podkreślił, że poprzez swoją bezkompromisową i szczerą płytę chce pokazać, że często żyjemy życiem, którego nie chcemy. Piosenkarz również wyznał, że lubi myśleć, iż żyjemy w świecie, w którym wczuwanie się w położenie innych i zrozumienie dla cudzych problemów może uczynić nas szczęśliwszymi. Zasugerował on też, że podział na ''nas" oraz ''ich" jest iluzją. Dodał również, że album jest częściowo inspirowany. jego nastawieniem do prezydenta Trumpa. Waters uważa, że troską amerykańskiego prezydenta są głównie biznesowe zyski i straty. W dodatku Donal Trump próbuje narzucać swoje poglądy innym, co może doprowadzić do wzrostu społecznego oporu i usunięcia go ze stanowiska.

Available June 2nd. Pre-order tomorrow.

Post udostępniony przez Roger Waters (@rogerwaters)

Niektórych utworów z płyty '' Is This The Life We Really Want?" publiczność będzie miała okazję posłuchać podczas trasy koncertowej Watersa, znanej jako '' Us + Them North American Tour". Wystartuje ona 26 maja w Kansas City, a zakończy się 28 października w Vancouver.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA