Powrót Gorillaz z nową płytą "Humanz"

Victoria Banach
25.03.2017 06:56
Gorillaz

Gorillaz (https://www.facebook.com/Gorillaz/)

Po miesiącach spekulacji, Gorillaz w końcu ujawnili, że powracają z nową płytą. Pochwalili się grafiką na okładkę, pełną listą kawałków, a także zapowiedzieli trasę koncertową.

Po niemalże 7-letniej przerwie, zespół Gorillaz ogłosił, że wydają nową płytę. Tytuł, jaki będzie nosiła, to "Humanz", a spodziewać się jej będzie można 28 kwietnia. Ujawniono także tracklistę - na "zwykłej" wersji albumu znajdziemy 14 kawałków, a na wersji "deluxe" 5 dodatkowych kawałków:

1. "Ascension" feat. Vince Staples
2. "Strobelite" feat. Peven Everett
3. "Saturnz Barz" feat. Popcaan
4. "Momentz" feat. De La Soul
5. "Submission" feat. Danny Brown & Kelela
6. "Charger" feat. Grace Jones
7. "Andromeda" feat. D.R.A.M.
8. "Busted and Blue"
9. "Carnival" feat. Anthony Hamilton
10. "Let Me Out" feat. Mavis Staples & Pusha T
11. "Sex Murder Party" feat. Jamie Principle & Zebra Katz
12. "She's My Collar" feat. Kali Uchis
13. "Hallelujah Money" feat. Benjamin Clementine
14. "We Got The Power" feat. Jehnny Beth

Deluxe:

15 The Apprentice feat. Rag'n' Bone Man, Zebra Katz, and RAY BLK
16 Halfway To The Halfway House feat. Peven Everett
17 Out Of Body feat. Kilo Kish, Zebra Katz, and Imani Vonsh?
18 Ticker Tape feat. Carly Simon and Kali Uchis
19 Circle Of Friendz feat. Brandon Markell Holmes

Do posłuchania dostępne są już 4 kawałki: "Andromeda", "Saturn Barz", "Ascension" i "We Got The Power". Można wywnioskować, że Gorillaz postawili tym razem na inne, nowe brzmienie - zdecydowanie słychać więcej hip-hopowych klimatów.

W związku z "Humanz", 24 marca zespół zagrał w Londynie spontaniczny koncert, na którym zaprezentował swój nowy materiał garstce zaskoczonych fanów. Gościnnie wystąpili Noel Gallagher oraz raper Pusha T. Wiadomo też, że planują ruszyć w trasę choć zdradzili na razie tylko jedną datę. 10 czerwca wystąpią na Dreamland w Margate.

Gorillaz, to "wirtualny" brytyjski zespół stworzony przez Damona Albarna - wokalisty zespołu Blur - oraz Jamiego Hewletta. W jego skład wchodzą 4 rysowane postacie - Murdoc Niccals, 2D, Noodle oraz Russel Hobbs. Ostatni album, "The Fall", wydali w 2010 i promowały go takie kawałki jak "Amarillo", "Revolving Doors" oraz "Phoner to Arizona". W styczniu tego roku powrócili po długiej przerwie z protest songiem przeciwko Donaldowi Trumpowi, zatytułowanym "Hallelujah Money".

POLECANE RADIA