Tove Lo na samodzielnym koncercie w Warszawie

redakcja
17.03.2017 12:31
Tove Lo

Tove Lo (https://www.facebook.com/tovelo/photos/)

Tove Lo pojawi się w roli supportu podczas koncertu Coldplay na PGE Narodowym w Warszawie (18 czerwca). Dzień później autorka takich hitów jak "Habits", "Cool Girl" czy "True Disaster", wystąpi samodzielnie w stołecznym klubie Stodoła.

Szwedka zadebiutowała w 2014 roku, wydając płytę "Queen of the Clouds", która sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, a jej utwory przekroczyły magiczną liczbę miliarda odsłuchań w serwisie Spotify. Artystka zdobyła ogromną popularność głównie za sprawą singla "Habits (Stay High)". Utwór w wersji zremiksowanej przez duet Hippie Sabotage został odtworzony na platformie YouTube już ponad pół miliarda razy i osiągnął 3. miejsce na liście Billboard Hot 100.

Pochodzę z małego kraju i ten ogromny sukces bardzo mnie zaskoczył. Jest pewien główny nurt tego, jak postrzegana jest rola kobiety w społeczeństwie i zazwyczaj nie ma on nic wspólnego z tym, co ja robię. Mam nadzieję również, że mam jakiś wpływ na zmiany i na to, że ludzie zaczynają mówić, co myślą na ten temat. To dla mnie wiele znaczy - mówi Tove.

"Lady Wood" to drugi album wokalistki. Krążek ten poszerza horyzonty artystki, pokazuje różne sprzeczności, jest bardziej dopracowany i feministyczny w swojej treści. - Nie ma lepszego słowa jak twardzielka - tymi słowami opisała artystka swój album. Tytuł nawiązuje też żartobliwie do nieoficjalnego przydomka, jakim okrzyknięto artystkę, czyli Najsmutniejsza Dziewczyna w Szwecji.

Kiedy ludzie mnie poznają mówią: "Och, jesteś naprawdę szczęśliwa". Przecież nie będę ciągle pijana, opłakiwała swojego złamanego serca - powiedziała z uśmiechem wokalistka.

Tove lubi eksplorować ciemniejszą stronę życia. Pierwszy singel "Cool Girl" to historia wolnego związku, opowieść o nieszczerości i ironii sytuacji, w której lekkoduszna dziewczyna chwyciła w sidła ukochanego. Jak przyznała artystka, inspiracją do tego utworu był film "Zaginiona dziewczyna". - Kiedy tworzysz, spróbuj wyjść poza swoją strefę komfortu - mówi Tove, która pisze muzykę i teksty piosenek. - Złość i przygnębienie to normalne uczucia, musimy się jednak potem szybko podnieść. Nie powinniśmy bać się swoich własnych emocji.

Bilety w cenach od 121 zł są dostępne na LiveNation.pl i Stodola.pl.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA