Perkusista Pearl Jam z "Alive" nie pojawi się na gali Rock and Roll Hall of Fame

redakcja
17.03.2017 11:58
Pearl Jam

Pearl Jam (www.facebook.com/pg/PearlJam)

Zespół Pearl Jam zaprosił wszystkich swoich perkusistów, by towarzyszyli im podczas uroczystości wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame. Niestety, jeden z nich się nie pojawi.

W ciągu ponad 25 lat kariery, przez skład formacji przewinęło się pięciu bębniarzy. Oficjalnie do Rock and Roll Hall of Fame zaproszeni zostali pierwszy perkusista Dave Krusen i obecny, Matt Cameron (także członek Soundgarden). Jednak Pearl Jam osobiście zaprosiło trzech pozostałych, czyli Matta Chamberlina, Dave'a Abbruzzese i Jacka Ironsa. Pierwszy z nich nie dotrze na ceremonię z uwagi na zobowiązania zawodowe.

Jestem bardzo szczęśliwy, że zostali wyróżnieni przez Hall Of Fame. To dobrzy przyjaciele i wielka inspiracja. Życzę im wszystkiego najlepszego i oczywiście doceniam, że o mnie nie zapomnieli. - powiedział bębniarz.

Matt Chamberlin koncertował z grupą podczas promocji albumu "Ten". To on też wystąpił w klipie do przeboju "Alive".

Do Rock and Roll Hall of Fame trafiają wyłącznie wykonawcy, których fonograficzny debiut liczy 25 lat. W tym roku zaszczytu dostąpią również Tupac, a także Journey, Electric Light Orchestra, Yes i Joan Baez.

Dorobek Pearl Jam, flagowej kapeli gatunku grunge, zamyka "Backspacer" z września 2009 roku. W sierpniu 2016 minęło 25 lat od wydania bestsellerowego debiutu ekipy z Seattle "Ten".

POLECANE RADIA