Z cyklu "Największe dziwadła w muzycznym showbiznesie"....Azis

Anna Wesołowska
07.03.2017 17:57
Azis

Azis (alchetron.com)

Azis, to kontrowersyjny bułgarski wokalista, którego wygląd łączy elementy męskie jak i kobiece. Jest on jednym z najpopularniejszych piosenkarzy w Bułgarii.

Kontrowersyjność to klucz do sukcesu. Poznajcie Azis, jedną z największych gwiazd na rynku muzycznym w Bułgarii.

Azis, a właściwie Wasił Trojanow Bojanow to popfolkowy wokalista, pochodzący z zamożnej romskiej rodziny. Urodził się 7 marca 1978 roku w Sliwenie. Będąc jedenastolatkiem wyjechał do Niemiec. Tam, próbował swoich sił jako fotomodel, jednak bezskutecznie. Powrócił do ojczyzny, planując osiągnąć sukces w branży muzycznej. Jego pierwszy album okazał się porażką, jednak dzięki swojemu kontrowersyjnemu wizerunkowi osiągnął sukces komercyjny. Między 2001 a 2011 rokiem, artysta otrzymał liczne nagrody muzyczne oraz wydał 11 albumów w latach 1999-20014.

Azis całuje się z księdzem

Pierwsza szokująca rzecz dotycząca artysty to jego wizerunek, który łączy w sobie cechy damskie jak i męskie. Z jednej strony Azis jest potężnym, umięśnionym mężczyzną, który nosi szpilki, wydekoltowane bluzki i obcisłe spodnie. Na twarzy zawsze ma mocny makijaż, a do zdjęć pozuje jak kobieta. Ponadto, w swoich teledyskach symuluje seks z półnagimi mężczyznami, czy też całuje się z księdzem. Trudno uwierzyć, że taki artysta zyskał olbrzymią popularność w Bułgarii.

Polityka, Eurowizja i Big Brother

W 2006 roku ten szokujący wokalista postanowił reprezentować interesy mniejszości romskiej w wyborach do parlamentu bułgarskiego.  Partia, z listy której startował, nie otrzymała wystarczającej liczby głosów, aby wygrać. Rok później, Azis towarzyszył jako chórzysta Marianie Popowej, która reprezentowała Bułgarię podczas 51.Konkursu Piosenki Eurowizji. Piosenka "Let Me Cry" Popowej nie okazała się na tyle dobra, aby wygrać konkurs. Azisa można było również oglądać w programie Big Brother, którego zresztą szybko, bo po dziewiętnastu dniach, opuścił na własne życzenie. Prywatnie wokalista jest homoseksualistą. W 2006 roku wziął ślub ze swoim partnerem Nikim Kitaecą. Prawnie związki tego typu nie są uznawane w Bułgarii. Co ciekawe, Azis jest również ojcem. Ma córeczkę, a jej biologiczna matka to serdeczna przyjaciółka piosenkarza. Więcej szczegółów na temat bujnego życia Wasiła Trojanowa Bojanowa można przeczytać w książce o nim, bowiem Azis napisał swoją autobiografię zatytułowaną "Ja.Azis".

Więcej o:

POLECANE RADIA