Ed Sheeran pobił rekord Spotifya

redakcja
06.03.2017 12:32
Ed Sheeran

Ed Sheeran (fot. Ben Watts)

Gwiazdor popu po obu stronach Atlantyku, Ed Sheeran, jest nowym rekordzistą serwisu Spotify w kategorii najczęściej streamowanego albumu w ciągu jednego dnia.

Trzeci longplay angielskiego wokalisty, zatytułowany "÷" , ukazał się 3 marca. W dniu premiery 56,727,861 użytkowników Spotifya posłuchało dzieła. To najlepszy wynik w historii serwisu. Wcześniejszy rekord należał do The Weeknda, którego "Starboy" wygenerował w jeden dzień ponad 29 milionów streamów.

Za produkcję popowego materiału "÷ (Divide)" odpowiadają Benny Blanco (Rihanna, The Weeknd) i Ed Sheeran. Wokalista skorzystał także z talentów producenckich Johnny'ego McDaida, Mike'a Elizondo i Steve'a Maca. Nagrania odbyły się w Los Angeles, Londynie, Suffolk oraz na transatlantyckim liniowcu "RMS Queen Mary 2". Anglik jest też autorem okładki albumu. Sam ją wymyślił, a następnie namalował.

Jeśli chodzi o teksty, Ed Sheeran oddał w nich to, co dzieje się współcześnie na świecie oraz swoje prywatne emocje i doświadczenia. Sporo inspiracji dały mu podróże, które odbył w 2016 roku, związki z kobietami, jak i zdarzenia, które dotknęły jego rodzinę.

Poprzednia płyta Sheerana to "x" z 2014 roku. W Polsce uzyskała status diamentowy za sprzedaż ponad 100 tys. egzemplarzy. Promując ten materiał, Ed wystąpił na stołecznym Torwarze. Największe hity Anglika to "The A Team", "Sing", "Thinking Out Loud".

Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA