Lady Gaga zastąpi Beyonce na Coachella 2017

Victoria Banach
02.03.2017 07:12
To już pewne! Gaga wystąpi na festiwalu muzycznym Coachella 2017 zamiast Beyonce. Obok Radiohead i Kendricka Lamara będzie jednym z trzech headlinerów.

O swoim udziale gwiazda poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, wstawiając zdjęcie poprawionego plakatu, z jej imieniem zamiast ciężarnej Knowles.

Let's party in the desert! ??????

Post udostępniony przez xoxo, Joanne (@ladygaga)

"Poimprezujmy na pustyni!" - podpisała Lady Gaga.

Informacje o zastępstwie pojawiły się dosyć szybko, bo już pięć dni po wycofaniu się Beyonce ogłoszono, że jej miejsce zajmie Lady Gaga. Występy będzie można obejrzeć w dwa weekendy - 15 kwietnia oraz 22 kwietnia, wykonawczyni "Pokerface" pojawi się w sobotnich okienkach festiwalu.

Od kilku dni spekulowano nad możliwymi gwiazdami, i Lady Gaga także znajdowała się wśród typów, jednak okazuje się, że gwiazda nie była pierwszym wyborem organizatorów. Podobno kontaktowano się najpierw z Adele, Rihanną i Justinem Timberlakiem, którzy odmówili. Promotorzy podkreślili jednak, że ważnym dla nich było, by Beyonce zastąpiono równie silną kobietą. Ostatnim kobiecym headlinerem była Bjork w 2007 roku.

Wokalistka ma przed sobą naprawdę pracowity rok - zaczęła od występu na Super Bowl, a w wakacje rusza w długą trasę koncertową. Gwiazda miała nawet okazję współpracować z Bey kilka lat temu. Nagrały wspólnie dwie piosenki, "Telephone" oraz "Video Phone".

POLECANE RADIA