Najwięksi podróżnicy wśród muzyków

Victoria Banach
24.02.2017 09:00
Tiesto

Tiesto (mat. promocyjne)

Jednym z plusów bycia sławnym muzykiem jest możliwość podróżowania po całym świecie. Dzięki pracy nasi idole mają szansę zwiedzić cały glob. Być może sam jesteś fanem podróży i zastanawiałeś się nad ilością swoich własnych pokonanych kilometrów. Już dziś masz okazję porównać rekordy z ulubionym artystą - sprawdź, która gwiazda ma na swoim koncie najwięcej nabitych kilometrów.

Ciekawskie biuro podróży

Na ten podróżniczy pomysł wpadło biuro podróży, TravelBird, które obrało sobie za cel obliczyć pokonane przez artystów kilometry, by następnie stworzyć ranking największych muzycznych włóczykijów. Odległości szacowano na podstawie kalendarzy koncertowych przez wszystkie lata działalności gwiazdy. Pełna lista zawiera 36 różnych artystów wybranych z zestawienia 100 najbardziej wpływowych gwiazd muzyki, między innymi Rolling Stones, Cyndi Lauper, DJ Tiesto, Snoop Dogg, Coldplay, Bob Dylan, Rihanna, Metallica, DJ Paul van Dyk, The Weeknd i Rammstein. Okazuje się, że nie zawsze artyści z dłuższym stażem na scenie mają więcej pokonanych kilometrów. Doskonałym dowodem na to, jest topowa trójka "podróżników".

Kto stoi na podróżniczym podium?

Na podium największych podróżników stanęli DJ Tiesto, DJ Paul van Dyk oraz Bob Dylan. "Zwycięzca", Tijs Michiel Verwest, czyli Tiesto, na rynku jest aktywny od 1994 roku. Holender aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu i pokonał 1557131 mil, czyli aż 2505960 kilometrów. To odległość równa 62. podróżom dookoła globu! Jeśli spojrzeć na to jak plasują się jego hity na listach przebojów, to przebyty dystans zupełnie nie dziwi. Na całym świecie jego przeboje znajdują się na szczytach zestawień muzycznych. Stara się zatem odwiedzić swoich fanów w każdym zakątku kuli ziemskiej. Tuż po nim plasuje się niemiecki DJ Paul van Dyk, na liczniku ma niewiele mniej kilometrów, bo od 1990 przemierzył ich 2322272. W samym tylko 2016 roku dodał do puli 187000 kilometrów. Amerykański muzyk Bob Dylan przez 58 obecności na scenie przejechał 2235981 kilometrów.

Czyje jeszcze nazwisko znajduje się na liście?

W rankingu znajdują się w większości gwiazdy, które aktualnie są na topie, cieszą się niesamowitą popularnością i towarzyszą nam na co dzień w popkulturze. Co ciekawe, Beyonce, mimo swojej wielkiej sławy uplasowała się dopiero na 19. miejscu, a Adele, która ostatnio zgarnia wszystkie nagrody jest dopiero na 34! Nie należy jednak zapomnieć, że w porównaniu do podium, panie się stosunkowo krótko na scenie. Twórcy zestawienia nie wliczają kilometrów, które Knowles zrobiła z zespołem Destiny's Child, a karierę solową zaczęła w 2002. Brytyjska natomiast podbija nasze serca swoimi balladami od 2006 roku. Przy obecnej sławie tych wokalistek, z pewnością będą się pięły do góry w zestawieniu. W klasyfikacji widnieją też nazwiska kilku zmarłych artystów: David Bowie (14. miejsce, 989000 km), Michael Jackson (28. miejsce, 508000 km) oraz Whitney Houston (30. miejsce, 494000 km). Mimo że te legendarne postaci już niestety nie koncertują, to pozostali ze środowiska ciężko będą musieli pracować, by zdeklasować je. Zespół The Smiths, wbrew swojemu ostatniemu miejscu na liście, zupełnie nie ma powodów do wstydu. Przez 6 lat koncertowanie uzbierali 65,787 mil. Cóż, pozostaje obserwować "czynnych" artystów i ich kilometrowe poczynania.

Posłuchaj: DJ Tiesto

Posłuchaj: Radio House

 

POLECANE RADIA