Premiera nowej piosenki The Chainsmokers i Coldplay

Victoria Banach
23.02.2017 08:00
Koncert Coldplay w Warszawie

Koncert Coldplay w Warszawie (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Na tegorocznej gali BRIT Awards mogliśmy obejrzeć szereg występów różnych artystów. Jednym z bardziej zaskakujących okazał się wspólny popis Coldplay i The Chainsmokers, którzy zaprezentowali nowy kawałek.

Chris Martin, podczas swojego drugiego występu tego wieczoru, zaprezentował wraz z duetem DJ'ów zapowiadany niedawno kawałek "Something Like This". Piosenka łączy w sobie charakterystyczne dla Coldplaya delikatne, przyjemne dla ucha, klawiszowe brzmienia, z kolei elektroniczne "ozdoby" ze strony The Chainsmokers możemy usłyszeć w refrenie. Niewątpliwie łatwo jest także rozpoznać, że tekst jest standardowym wytworem Chrisa Martina. Wokalista śpiewa o poszukiwaniu prawdziwej miłości - nie takiej z legend, bajek i filmów, ale zwyczajnej, przyziemnej, bo wie, że nie stanowczo nie pasuje do listy bohaterów których wymienia.

Alex Pall i Drew Taggart, amerykańscy DJ'e z zespołu The Chainsmokers, mają w zwyczaju współpracę z artystami, którzy dopiero próbują swoich sił w podbiciu rynku muzycznego, więc ich kolaboracja z tak dobrze znanym i lubianym zespołem jak Coldplay jest dla nich zupełną nowością. "Something Just Like This" znajdzie się na ich debiutanckim longplayu "Memories: Do Not Open", który swoją premierę będzie miał 7. kwietnia. Duet zapewnił sobie rozgłos w 2014 roku piosenką "#Selfie", jednak ich pierwszym singlem na szczytach list przebojów jest "Closer" nagrany z Halsey. Niebawem także brytyjski zespół wypuści nowy album, "Kaleidoscope", który - jak mówią - jest workiem pomysłów pełnym pozostałości po ostatniej, siódmej już, płycie "A Head Full Of Dreams", wydanej w 2015 roku.

 

POLECANE RADIA