Już jest... Nowy teledysk Depeche Mode do utworu "Where's the Revolution"!

redakcja
10.02.2017 10:19
Depeche Mode

Depeche Mode (fot.ze strony internetowej zespołu)

Ceniony fotografik i reżyser, Anton Corbijn, stały współpracownik Depeche Mode zrealizował nowy klip dla zespołu, do utworu "Where's the Revolution".

Wideo powstało do singla "Where's The Revolution". Filmik utrzymany jest w przytłumionych kolorach i osadzony w surowym przemysłowym krajobrazie. Zespół otoczony armią posłusznie maszerujących tancerzy zdaje się wizualnie komentować to, o czym według słów Dave'a Gahana z wywiadu dla "Rolling Stone" jest nowa płyta zespołu - "o ludzkości i naszym miejscu w niej".

Premiera klipu ma miejsce dokładnie dzień po tym, jak zespół ogłosił, ze na rok przekazuje swój fanpage na Facebooku w ręce fanów. Każdy fan, który chciałby wcielić się w rolę administratora może już teraz umieścić swoje zgłoszenie na tej stronie. Zespół wybierze setki opiekunów strony ze swojej bazy fanów - jednego na każdy z 365 dni.

Piosenka zapowiada nadchodzącą płytę formacji, "Spirit", która ukaże się 17 marca. Nad brzmieniem czuwał James Ford z Simian Mobile Disco (odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys). Za projekt okładki singla i albumu odpowiada Anton Corbijn.

W ramach promocji dzieła, Depeche Mode ruszą w trasę koncertową. Do Polski trio dotrze 21 lipca i zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Depeche Mode to jeden z najbardziej wpływowych i popularnych zespołów na świecie, mający na koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt i występy przed około 30 milionami fanów.

Poprzednie 13 albumów studyjnych synthpopowej grupy dotarło to Top 10 list sprzedaży w ponad 20 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ostatni - "Delta Machine" - zadebiutował na szczycie oficjalnych list sprzedaży w 12 krajach, także w Polsce, gdzie był najlepiej sprzedającą się zagraniczną płytą roku 2013.

Holenderski reżyser Anton Corbijn nakręcił dla Depeche Mode wiele teledysków. Ma na też na koncie filmy "Amerykanin", "Control" i tegoroczny "Bardzo poszukiwany człowiek".

POLECANE RADIA