Grammy 2017 hołdem dla Prince'a i George'a Michaela

Victoria Banach
09.02.2017 07:51
Prince, fot. materiały prasowe

Prince, fot. materiały prasowe (Prince, fot. materiały prasowe)

Wielkimi krokami zbliża się 59. Gala Grammy. Organizatorzy ogłosili właśnie, że tegoroczna uroczystość będzie hołdem dla zmarłych w tym roku legend muzyki, Prince'a i George'a Michaela.
"George Michael i Prince byli ikonami popu, które prezentowały rzadki geniusz muzyczny i nieziemską charyzmę. Chociaż każdy posiadał odrębny styl i brzmienie, byli równie mocno uwielbiani przez publiczność na całym świecie. Śmierć dwóch tak twórczych innowatorów jest ogromną stratą dla społeczności twórców " - powiedział Neil Portnow, prezes The Recording Academy.

Akademia nie ujawniła jeszcze konkretnych szczegółów odnośnie występów. Nie wiadomo zatem komu przypadnie zaszczyt uhonorowania tych fenomenalnych twórców.

Obie ikony są wielokrotnymi laureatami tej prestiżowej nagrody. Wokalista Wham! otrzymał 2 statuetki - pierwszą w 1987 za duet z Arethą Franklin"I Knew You Were Waiting (For Me)". Warto dodać, że w tym roku nominowany jest do wprowadzenia do Hall Of FamePrince natomiast zgarnął aż 7 "złotych gramofonów". W 1985 roku zebrał 3 nagrody za album "Purple Rain" i piosenkę "I Feel For You".

The Recording Academy niejednokrotnie już upamiętniało w taki sposób zmarłych artystów. W 2012 Jennifer Hudson zaśpiewała "I Will Always Love You" Whitney Houston, a podczas zeszłorocznych celebracji poświęcono czas, by uczcić Davida Bowiego. Lady Gaga nie tylko zaśpiewała jego najbardziej znane kawałki, ale także strojem oddała hołd zmarłemu wokaliście.

Tegoroczną galę będzie można obejrzeć w niedzielę, 12 lutego.

 

POLECANE RADIA