Granie na konsoli odstresowuje bardziej niż sex?

Kamil Dębski
01.02.2017 17:47
PlayStation VR - nowy wymiar rozrywki!

PlayStation VR - nowy wymiar rozrywki! (Fot. materiały prasowe)

Granie w gry wideo stało się powszechną rozrywką ludzi na całym świecie. Dzięki temu, mogą się odstresować i zdystansować od codziennych obowiązków. Nowoczesna technologia gwarantuje im rozrywkę na najwyższym poziomie, zawierającą emocje i frajdę. Niestety niektórzy zatracają się w graniu na konsoli. Wtedy inne przyjemności przestają mieć dla nich znaczenie. Naukowcy przebadali to niepojące zjawisko i sprawdzili, które formy odstresowania, są najpopularniejsze. Wyniki, są zaskakujące!

Każdy człowiek zmaga się ze stresem w życiu codziennym i próbuje go zwalczać na wiele sposobów. Na szczęście istnieje wiele rozrywek, które pozwalają się uspokoić. Popularną formą relaksu, są gry wideo, oferujące niesamowite przeżycia i satysfakcję. Coraz więcej ludzi wybiera konsolę i bez pamięci zatraca się w zdobywaniu punktów, wykonywaniu fikcyjnych misji oraz niszczeniu przeciwnika. Jakie gry wideo pozwalają na całkowite odreagowanie stresu? Młodzi naukowcy z University College London, wskazali, że są to strzelanki oraz bijatyki. Niestety, w zbyt dużej ilości tego typu tematyka gier może doprowadzić do wytworzenia agresywnych zachowań.

Badanie, nie dotyczyło tylko tematu grania na konsoli. Naukowcy zapytali 251 mężczyzn, co jest w stanie ich odstresować?Odpowiedzi były zadziwiające, aż 74 proc. wskazało, że najlepszym sposobem na odreagowanie jest rozmowa ze znajomym, natomiast 31 proc. przyznało, że uspokaja ich jedzenie. Na trzecim miejscu usytuowało się granie na konsoli, popularne wśród jednej trzeciej respondentów. Najmniej panów wybrało sex, tylko 27 proc. Bez wątpienia, są to niepokojące statystyki, ponieważ wszystko wskazuje na to, że związki, przestają mieć znaczenie, a ludzie wybierają indywidualizm lub nie zobowiązujące znajomości.

Naukowcy przebadali również 240 kobiet i okazało się, że wyniki, są jeszcze bardziej szokujące. Tylko 11 proc. wybrało sex jako najlepszą formę odstresowania się. Czym jest to spowodowane? Wydaje się, że brakiem jakiejkolwiek inwencji mężczyzn, która doprowadziła do kompletnego zobojętnienia kobiet w tej kwestii.

Więcej o:

POLECANE RADIA