Zenek Martyniuk zmienia branżę. Teraz zostanie dyrygentem...

Weronika Gazda
31.01.2017 12:46
Disco polo na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zespół Akcent

Disco polo na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zespół Akcent (Fot. Robert Robaszewski / Agencja Gazeta)

Zenek Martyniuk na dobre zagości w TVP. Lider zespołu "Akcent" został wybrany na dyrygenta, prowadzącego nowe show w Telewizji Polskiej. Dlaczego akurat wokalista disco polo? Najprawdopodobniej ma to związek z upodobaniami muzycznymi Jacka Kurskiego, który nie ukrywa zachwytu dla typowo polskiego gatunku muzycznego.

Już niebawem autor hitu "Przez Twe Oczy Zielone" zgarnie porządną stawkę za udział w produkcji rozrywkowej dla TVP. Najwidoczniej Zenek Martyniuk sprawdził się w roli eksperta do sprzętu domowego, reklamowanego przez jeden ze sklepów, bo  telewizja publiczna zaproponowała mu angaż. Piosenkarz disco polo wcieli się w rolę dyrygenta, za którą najprawdopodobniej otrzyma wysokie wynagrodzenie. Za udział w show Zenek Martyniuk może zgarnąć nawet 150 tysięcy złotych.

"Właśnie dostałem propozycję wystąpienia w polskiej edycji programu na holenderskiej licencji, który ma pojawić się w TVP. Chodzi o to, że znane osoby trafiają do filharmonii i dyrygują orkiestrą symfoniczną"

Plejada gwiazd

Jak się okazuje nie tylko Zenek Martyniuk zaprezentuje swoje oczy zielone. W najnowszym telewizyjnym show, promowanym przez TVP, wystąpią również takie gwiazdy jak Kayah, Michał Szpak oraz Margaret. Trzeba przyznać, że tak dobrany skład, to istna mieszanka wybuchowa. Czego możemy się spodziewać? Biorąc pod uwagę temperament wszystkich zaproszonych gości, a przede wszystkim lidera zespołu disco polo, atmosfera będzie naprawdę gorąca. Aż trudno uwierzyć, że Zenek Martyniuk zgodził się na wystąpienie w rozrywkowym programie TVP- w końcu jest teraz jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd polskiego runku muzycznego i nie tylko.

Disco ponad wszystko

Ostatnimi czasy dostrzec można wyraźny wzrost zainteresowania, jeszcze do niedawna zapomnianym gatunkiem muzycznym, jakim jest disco polo. Wszystko wskazuje na to, że Polacy uwielbiają talent twórcy "Przez Twe Oczy Zielone" oraz pozostałych reprezentantów wielkich przebojów. To na ich życzenie muzycy obsadzani są w coraz większej ilości projektach np. Zenon Martyniuk wystąpił podczas sylwestrowego koncertu TVP w Zakopanem.

POLECANE RADIA