Wokalista Slipknota zaśpiewał piosenkę Davida Bowiego! Efekt jest niesamowity!

Kamil Dębski
30.01.2017 12:20
Slipknot

Slipknot (MAŁGORZATA KUJAWKA / Agencja Gazeta)

David Bowie, był wielkim artystą, który stworzył wiele innowacyjnych i zachwycających materiałów muzycznych. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła ludźmi na cały świecie i niektórzy nadal nie mogą się z tym pogodzić. Znani muzycy chcąc oddać hołd Bowiemu, grają jego najważniejsze utwory. W Los Angeles odbył się koncert ku pamięci brytyjskiego wokalisty. Piosenkę "China Girl" wykonał Corey Taylor, frontman zespołu Slipknot. Występ, był imponujący!

David Bowie, zmarł 10 stycznia 2016 roku w Nowym Jorku. Powodem śmierci, był rak wątroby, z którym muzyk zmagał się przez prawie półtora roku. Niestety choroba okazała się zbyt silna i pokonała Bowiego. Artysta, mimo, iż wiedział, że prawdopodobnie niedługo pożegna się ze światem, postanowił nagrać jeszcze jedną płytę o tytule "Blackstar". Materiał osiągnął wielki sukces i znalazł się na pierwszym miejscu na listach bestsellerów w co najmniej 22 krajach. O tworzeniu albumu opowiedział Ivo van Hove, reżyser teatralny i przyjaciel rockowego muzyka.

"Bowie pisał nawet na łożu śmierci. Widziałem, jak walczy. Walczył jak lew, pracował jak lew mimo choroby. Miałem do niego za to ogromny szacunek"

Van Hove odniósł się też, do tematu choroby Bowiego.

"Prawie półtora roku temu powiedział mi, że ma raka wątroby. Dowiedziałem się niedługo po tym, jak go zdiagnozowano. Powiedział mi to tylko dlatego, że wiedział, że nie zawsze będzie do mojej dyspozycji"

David Bowie, był jednym z najlepszych muzyków na świecie, a o jego wartości świadczyła niesamowita wszechstronność. Był wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów, multiinstrumentalistą i producentem muzycznym. Realizował się też jako aktor, malarz i kolekcjoner sztuki. Bowie stanowił inspirację dla wielu artystów, którzy teraz odwdzięczają się mu, grając jego wyjątkowe kompozycje.

Kilka dni temu w Los Angeles, odbył się koncert ku pamięci Bowiego. Wystąpili znakomici artyści min. Sting, Gavin Rossdale, Perry Farrell, Joe Elliott z Def Leppard, Ian Astbury z grupy The Cult czy Tony Hadley. Na największą uwagę zasługuje jednak Corey Taylor z zespołu Slipknot, który dał niesamowity występ.

Frontman metalowego zespołu, zaśpiewał piosenkę "China Girl", która pochodzi z albumu "Let's Dance". Była to 15 studyjna płyta w dorobku muzycznym Davida Bowiego. Wokalista Slipknota, przyzwyczaił wszystkich do występów w masce i śpiewania z charakterystyczną barwą głosu nazywaną growlem. Taylor podczas wykonania "China Girl", nie użył metalowej stylistyki, natomiast zachwycił publikę i pozostawił po sobie ogromne wrażenie.

Podczas tego wydarzenia ogłoszono też, że David Bowie zostanie uhonorowany na 10 znaczkach pocztowych, które wyda brytyjskie przedsiębiorstwo pocztowe Royal Mail. Sprzedaż ruszy 14 marca 2017 roku.

POLECANE RADIA