Disney: nic nie dzieje się przypadkiem!

Weronika Gazda
28.01.2017 12:00
Kadr z filmu 'Toy Story 3'

Kadr z filmu 'Toy Story 3' (reż. Lee Unkrich, prod. Walt Disney Pictures)

Podczas oglądania wielu animacji Disney i Pixar doszukiwałeś się powiązań między przygodami oraz samymi kreacjami postaci z różnych serii? Strzał w dziesiątkę! Dwaj giganci stworzyli krótki film potwierdzający od lat snute teorie. To coś dla wszystkich fanów koncepcji spiskowych!

Disney zasilił rynek krótkim filmem, potwierdzającym, że wszystkie dotychczasowo wyprodukowane animacje są ze sobą powiązane. Zapewnie wielu czytając to ma w głowie tylko jedną myśl: "A nie mówiłem?". Faktycznie, od wielu lat słyszy się o połączeniu disneyowskiej twórczości w całość. Jednak jak dotąd były to, jedynie niepodparte uzasadnieniami, spekulacje. Teraz wreszcie jest na to dowód.

Jak się okazuje producenci najpopularniejszych bajek dla dzieci są sprytniejsi niż mogłoby się wydawać. W każdym z filmów zgrabnie ukryto wskazówki dotyczące innych klasyków kina. Karty zostały odkryte, a fani bajek w końcu dowiedzieli się o najważniejszych tajemnicach kolorowych bohaterów.

Po tropach do celu

W ten sposób na przykład dostarczono całego wachlarza ciekawostek, dzięki którym wszystko układa się w całość. Co wiadomo? Wśród zabawek Andy'ego z "Toy Story" znalazł się dinozaur, którego historię śledzimy w filmie "Dobry dinozaur", Boo z "Potwory i Spółka" ma wśród swoich zabawek Jessie z "Toy Story 2" oraz pluszowego Nemo z "Gdzie jest Nemo?", a pies z filmu "Odlot" pojawia się w jednej ze scen "Ratatuj!".

Bajki inspirowane życiem

Oczywiście część disneyowskich bohaterów oraz towarzyszące im motywy pojawiają się w kilku filmach jednocześnie. Idealnym tego przykładem jest między innymi samochód dostawczy Pizza Planet oraz kod A1113, który zastosowano jako rejestracja samochodów, albo kawiarnia Hidden City, która naprawdę istnieje i mieści się niedaleko studia Pixar.

Dwuminutowy film zrealizowany przez Disney i Pixar dostępny jest w serwisie YouTube. Oglądając ten krótki materiał trzeba być czujnym. Prawdziwych fanów z pewnością zachwyci widok fragmentów z "Księżniczki i Żaby", "Dawno temu w trawie", które jak się okazuje czytał w jednej scenie Pan Bulwa, bohater "Toy Story" oraz "Auta". Ostatni z nich, już niebawem, pojawi się w kinach.

POLECANE RADIA