Madonna zszokowała swoją przemową świat!

Daria Łojek
23.01.2017 08:20
Madonna na gali Billboardu

Madonna na gali Billboardu (Screen: You tube)

Dzień po inauguracji prezydentury Trumpa miał miejsce Marsz Kobiet. Nie przypadkowo odbył się on po tym szczególnym dniu. Prezydent Trump nie miał zbyt dużego poparcia wśród kobiet i mniejszości, a także wśród celebrytów. Jedną z jego najzagorzalszych przeciwniczek jest Madonna, która nie pierwszy raz ostro wyraża się o 45 prezydencie Stanów Zjednoczonych. Nie było inaczej i tym razem.

Podczas Marszu Kobiet, który miał miejsce w stolicy Stanów Zjednoczonych, w Waszyngtonie, Madonna bardzo ostro przemówiła w stronę innych protestujących.

Po inauguracji Donalda Trumpa na 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych tysiące aktywistek ruszyło by protestować przeciw jego prezydenturze. Do protestujących dołączyła nie tylko królowa popu, ale także aktorka Scarlett Johanson, znana min. z roli Czarnej Wdowy w "Avengers", piosenkarka Ariana Grande czy ikona feministek Gloria Steinem.

"Jesteście gotowe zatrząść światem?" takimi słowami wokalistka rozpoczęła swoją przemowę. Kontynuowała dalej, coraz bardziej szokując i zagrzewając kobiety do walki. Oto fragment jej przemowy:

"Witajcie na rewolucji miłości, ta rebelia to nasza odmowa przeciwko tyranii nie tylko kobiet, ale wszystkich odosobnionych osób, które będąc inne, popełniają przestępstwo! Ten przerażający moment ciemności zmusił nas do, k*rwa, obudzenia się. Rewolucja zaczyna się teraz. Walka do naszych praw, do bycia wolnym, do bycia tym, kim jesteśmy, do bycia równymi. Chodźmy w marszu razem, przez tę ciemność, a każdy krok będzie znakiem tego, że się nie boimy, że nie jesteśmy same i nie cofniemy się. Jest moc w tym, że się zjednoczyłyśmy i żadna siła nie ma szans z solidarnością! Do naszych przeciwników, którzy twierdzą, że ten marsz niczego nie zmieni: pier*olcie się! Pier*olcie się! To jest początek zmian, które muszą nadejść!"

Wiele stacji, w tym CNN objeło cenzurą wulgarny fragment przemowy Madonny. Do kobiet z Stanów Zjednoczonych dołączyły inne, min. z Australii czy Grecji.

POLECANE RADIA