Jak zrobić idealne selfie?

Weronika Gazda
21.01.2017 11:13
Selfie stick

Selfie stick (Fot. R4vi)

Wasz profil na Instagramie nadal nie wygląda tak, jakbyście tego oczekiwali? Zdjęcie robione w domu odstrasza, zamiast przyciągać kolejnych obserwatorów na profilach społecznościowych? Może to czas, by wybrać się do Petersburga? Rosyjskie miasto stworzyło specjalny tunel do robienie perfekcyjnego selfie. Na czym polega fenomen tego miejsca?

Selfie stało się nieodłącznym elementem każdej wizyty w nowym miejscu. Warto upamiętnić chwilę spędzoną w nietypowej przestrzeni, a bez wątpienia Petersburg jest jedną z nich. Miasto słynące z luksusowych domów handlowych dokładnie wsłuchało się w potrzeby swoich mieszkańców i turystów, co w rezultacie pozwoliło na stworzenie czegoś, co nawet największym instagramowym wyjadaczom nigdy się nie śniło. Z pewnością każdy Instaboy i Instagirl oznaczy Petersburg jako miejsce warte odwiedzenia.

Maszyna do produkcji like'ów

Projektanci z Hongkongu zaprojektowali specjalny tunel do robienia selfie. Cały sekret miejsca, gdzie tworzy się sztuka robienia selfie, polega na idealnym oświetleniu. Jedna ze ścian tunelu pokryta została lustrami, które odbijają biel ścian po przeciwnej stronie. Rozproszone w ten sposób światło pozwala na perfekcyjne ujęcie twarzy, na której brak jakichkolwiek cieni. Brzmi obiecująco, tym bardziej, że projekt został doceniony i nominowany do nagrody "Surface Design Awards 2017".

Dlaczego robimy selfie?

Jedno jest pewne: aktywny użytkownik Internetu, który ani razu w swoim życiu nie zrobił selfie, po prostu nie istnieje. Technika, miejsce ani okoliczności wykonywania autoportretu nie mają większego znaczenia. Oczywiście do czasu, gdy dzieło nie jest przedstawione szerszej publiczności. Selfie osadziło się we współczesnym życiu na dobre i nie zapowiada się na to, by ta moda szybko przeminęła. Tylko po co ona w ogóle jest?

Selfie jest sposobem na udokumentowanie wydarzeń z życia, które były dla autora znaczące lub najzwyczajniej są to jedynie chwile, będące upamiętnieniem codziennych czynności. To swego rodzaju pamiętnik, do którego powraca się z sentymentem. Innym powodem może być chęć przekazania ważnego komunikatu swoim obserwatorom. Tę technikę wykorzystało wiele gwiazd np. Lady Gaga, Beyonce, Miley Cyrus, podczas wyborów prezydenckich w 2016 roku. Trzecim, a zarazem najbardziej oczywistym powodem samorealizacja, czyli najprościej rzecz ujmując: czysto egoistyczne zachcianki i chęć pokazania siebie z jak najlepszej strony. Chociaż do tego ostatniego raczej nikt dobrowolnie się nie przyzna.

POLECANE RADIA