Trwają rozmowy o Opolu, a już teraz wiemy, że wielka gala disco polo zawita do TVP!

Daria Łojek
12.01.2017 11:15
Jeżeli myślicie, że limit muzyki disco-polo, na ten rok, wyczerpał występ Maryli Rodowicz i Zenka Martyniuka na "Sylwestrze z dwójką", to jesteście w błędzie. Ma powstać gala disco-polo, znamy już nawet szczegóły, takie jak kiedy i gdzie!

Nie da się ukryć, że gatunek muzyki jakim jest disco polo wywołuje w naszym kraju wiele emocji. Jedni go nienawidzą, wstydzą się go za granicą, jedni go wprost uwielbiają. Mimo, że zdania są tak podzielone, już została podjęta decyzja o tym, że odbędzie się koncert o nazwie "25 lat disco polo w Polsce". A to wszystko przez Sylwester z dwójką.

Jacek Kurski zachwycony osobą Zenona Martyniuka.

Bo ogromnym sukcesie występu Maryli Rodowicz i Zenona Martyniuka (choć, według niektórych, ogromnej klęsce królowej polskiej muzyki) narodził się pomysł aby takie wydarzenie stworzyć. Transmisję ma przeprowadzić TVP2, jak podaje portal Wirtualnemedia.pl. Ma się odbyć 25 czerwca na stadionie Polonii Warszawa, a organizatorzy zamierzają sprzedać 30 tysięcy biletów.

Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej Grupy ZPR Media bardzo pozytywnie podchodzi do koncertu i jest pewien jego sukcesu. W tym wszystkim utwierdził do Sylwester z dwójką i Zenek Martyniuk.

"To będzie wspaniały koncert, na którym wystąpią najlepsi artyści. My promujemy disco polo już od kilku lat. Za to w tym roku Zenek Martyniuk pokazał na Sylwestrze z Dwójką, że ten gatunek muzyki ma ogromną widownię".

Prezes TVP, Jacek Kurski jest zachwycony tym pomysłem, na promocję disco polo w naszym kraju.

"Zenek Martyniuk jest najwybitniejszym przedstawicielem muzyki disco polo, uwielbianym przez Polaków, ma 100 milionów odsłon na YouTubie. Pomysł zaproszenia go na "Sylwestra z Dwójką" był genialny. Trzeba skończyć z pruderią i hipokryzją. Nie ma przecież piękniejszej piosenki o miłości niż "Taką cię wyśniłem".

W sumie, nie powinniśmy się dziwić. Widząc, jak Jacek Kurski zadowolony oglądał występ, tańcząc razem z tłumem, to była kwestia czasu.

Będziecie tego dnia oglądać TVP2?

Więcej o:

POLECANE RADIA