Disco polo wchodzi na salony... Czy podbije również Festiwal w Opolu?

Weronika Gazda
10.01.2017 12:10
Jacek Kurski

Jacek Kurski (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Disco polo złapało za serce prezesa TVP. Jacek Kurski nadal czuje niedosyt wykonami takich artystów, jak król disco, Zenek Martyniuk, więc szykuje więcej miejsca dla typowo polskiej muzyki rozrywkowej. Czy Festiwal w Opolu zdominują skoczne rytmy disco polo?

Disco polo rozbrzmiewa z każdej strony, ale twórcy gatunku nadal czują się niedocenieni. Jak się okazuje Polacy powinni napawać się skoczną muzyką, dlatego TVP załatwi ten problem i wprowadzi o wiele więcej materiałów z disco polo w roli głównej.

Disco polo nigdy dość!

Sławomir Świerzyński, z zespołu "Bayer Full", wyszedł z bardzo konkretną propozycją skierowaną do stacji TVP. Genialny pomysł dotyczy Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a dokładniej wyznaczenia oddzielnego dnia, przeznaczonego tylko i wyłącznie muzyce disco polo.

"Jestem za tym, żebyśmy mieli swój jeden dzień w festiwalu opolskim. Żebyśmy mogli pokazać całe spektrum tego, co się w Polsce tworzy, a nie tylko muzykę wybraną przez 3-4 firmy fonograficzne, które uważają, że mają monopol na sukces"

Wszystko wskazuje na to, że propozycja zostanie zaakceptowana przez Jacka Kurskiego. Ucho prezesa bardzo chętnie wytęża się podczas wykonów gwiazd disco polo. Warto zwrócić uwagę, że Zenek Martyniuk, wokalista zespołu "Akcent", coraz częściej pojawia się w produkcjach stacji. Wykonawca hitów, takich jak na przykład "Przekorny Los" czy "Przez Twe Oczy" zaprezentował ostatnimi czasy swoje umiejętności wokalne na urodzinowej gali "Super Ekspresu", a także "Sylwestrze z Dwójką".

O gustach się (nie)dyskutuje...

Fani ze zniecierpliwieniem wyczekują decyzji, jaką podejmie Jacek Kurski. Liczą na to, że Zenek Martyniuk wraz z resztą ekipy zagości na Festiwalu w Opolu. Szanse zwiększają się tym bardziej, że ucho prezesa jest nad wyraz wyczulone na dźwięki disco polo. Kto by pomyślał, że nowy reprezentant może pochwalić się swoją muzykalnością, a jednak Jacek Kurski z TVP nie kryje się z tym, że jest fanem disco polo.

POLECANE RADIA