Nowe utwory Davida Bowiego, z okazji jego 70 urodzin!

Kamil Dębski
09.01.2017 08:52
David Bowie

David Bowie (Fot. Gavin Evans)

Na 70. urodziny Davida Bowiego ukazała się pośmiertnie jego nowa EP-ka. Bez wątpienia jest to duża niespodzianka dla wszystkich fanów oraz sympatyków brytyjskiego artysty.

Nowa EP-ka Davida Bowiego o tytule "No Plan" składa się z trzech niepublikowanych dotąd utworów oraz kawałka "Lazarus" znanego z płyty "Blackstar". Poza nagraniem tytułowym na krążek trafiły "Killing a Little Time" i "When I Met You".

Do piosenki "No Plan" powstał teledysk, na którym widzimy telewizyjne ekrany oraz pojawiające się na nich słowa utworu. Za reżyserię wideo odpowiada Tom Hingston.Zamieszczone na EP-ce kompozycje nie są zupełnie nieznane. Wcześniej wykorzystano je w musicalu "Lazarus" z Michaelem C. Hallem w roli głównej. 

David Bowie pisał lub nagrywał praktycznie ze wszystkimi wielkimi artystami - od Iggy'ego Popa, przez Freddiego Mercury'ego, aż do Johna Lennona. Sprzedał 136 milionów albumów, dysponował jedynym w swoim rodzaju głosem, a jego twórczość wywarła znaczny wpływ na wielu wykonawców, takich jak Nirvana czy Franz Ferdinand.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, "Blackstar", ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią, w dniu jego 69. urodzin. W księgarniach znaleźć można wznowioną i uaktualnioną biografię muzyka, "Starman. Człowiek, który spadł na ziemię".

POLECANE RADIA