20 najbardziej chwytliwych piosenek wszech czasów!

Daria Łojek
03.01.2017 02:00
Sony DR-BT50, Cena: 600 zł, Czas grania: 17 godz. , Waga: 180 g, Inne: zaawansowany przetwornik C/A, skórzane etui w zestawie

Sony DR-BT50, Cena: 600 zł, Czas grania: 17 godz. , Waga: 180 g, Inne: zaawansowany przetwornik C/A, skórzane etui w zestawie

W prawdzie zabawa sylwestrowa już z nami, ale to nie znaczy, że koniec z imprezowaniem. Szukasz playlisty na kolejną? Mówisz masz! Brytyjscy naukowcy stworzyli listę piosenek, które najbardziej zapadają nam w pamięć. Jakie utwory się na niej znalazły?

Eksperyment trwał rok, a został przeprowadzony przez naukowców z Museum of Science and Industry (Manchester, United Kingdom). Badania zostały przeprowadzone dzięki aplikacji Hooked on Music. Działa ona w ten sposób, że uczestnicy eksperymentu mieli za zadanie wysłuchać dany utwór, a następnie przypomnieć i zanucić go sobie. Gdy wykonali to zadanie, piosenka była puszczana od nowa, a badani musieli rozpoznać co to za fragment został włączony. Badania zostały przeprowadzone na grupie ponad 12 tysięcy osób, a pod uwagę zostało wziętych ponad tysiąc utworów z ostatnich siedemdziesięciu lat.

I jaki jest werdykt? Najbardziej chwytliwą piosenką wszechczasów jest 'Wannabe" zespołu Spice Girls! Zaskoczeni? Na liście znalazły się jeszcze takie sławy jak: Areosmith, ABBA, Elvis Presley czy Britney Spears. Niektórzy artyści dostąpili tego zaszczytu, że znaleźli się nawet, na tej liście, aż dwa razy! Na przykład Lady Gaga czy Michael Jackson. A oto pełna lista:

 

1. Spice Girls - Wannabe

 

2. Lou Bega - Mambo No 5

 

3. Survivor - Eye of the Tiger

 

4. Lady Gaga - Just Dance

 

5. ABBA - SOS

 

6. Roy Orbison - Pretty Woman

 

7. Michael Jackson - Beat It

 

8. Whitney Houston - I Will Always Love You

 

9. The Human League - Don't You Want Me

 

10. Aerosmith - I Don't Want to Miss a Thing

 

11. Lady Gaga - Poker Face

 

12. Hanson - MMMbop

 

 

13. Elvis Presley - It's Now Or Never

 

14. Bachman-Turner Overdrive - You Ain't Seen Nothin' Yet

 

15. Michael Jackson - Billie Jean

 

16. Culture Club - Karma Chameleon

 

17. Britney Spears - Baby One More Time

 

18. Elvis Presley - Devil in Disguise

 

19. Boney M - Rivers of Babylon

 

20. Elton John - Candle in the Wind

 

Co sądzicie o tej liście? Część internautów sądzi, że jest zbyt popowa, ale mimo wszystko nie da się zaprzeczyć, że są to utwory ponadczasowe.

POLECANE RADIA