Rywalizacja w pomaganiu

Weronika Gazda
31.12.2016 08:48
Beyonce podczas MTV Video Music

Beyonce podczas MTV Video Music (REUTERS/REUTERS)

Zbliża się koniec roku, a to zaznaczy, że przyszedł czas na wielki wysyp rankingów i podsumowań minionych dwunastu miesięcy. Jednym z nich jest lista gwiazd, które wykazały się niezwykłą dobroczynnością. Na pierwsze miejsce zasłużyła Beyonce. Który z artystów uplasował się tuż za wokalistką?

Pomoc charytatywna jest coraz częściej podejmowaną działalnością przez znane osoby. Okrągła suma pieniędzy zasila konto fundacji, w zamian za subtelną wzmiankę w mediach, o hojnym darczyńcy. Obie strony równie mocno na tym korzystają. Potrzebujący otrzymują pieniądze, a gwiazdor szeroko rozumiane uznanie publiczności. Można uznać to za rywalizację w pomaganiu, ale nie ma co ukrywać, że to najlepszy trend jaki obecnie istnieje w świecie show-biznesu.

2016 rok należał do Beyonce Knowles. Diva oprócz osobistych sukcesów muzycznych, na przykład: wydanie najnowszego albumu pod tytułem "Lemonade", nie zapomniała o innych. Według rankingów, podsumowujących minione dwanaście miesięcy, piosenkarka otrzymała wyróżnienie w kategorii najbardziej dobroczynnej gwiazdy.

Tuż za Beyonce w zestawieniu pojawiło się wiele innych znanych i lubianych nazwisk. Byli to między innymi: Miley CyrusTaylor Swift oraz Lady Gaga.

Oto pełna lista wyróżnionych gwiazd:

1. Beyoncé Knowles

2. Lin-Manuel Miranda

3. Taylor Swift

4. Demi Lovato

5. Shailene Woodley

6. John Cena

7. Miley Cyrus

8. Lady Gaga

9. Zendaya Coleman

10. Jesse Williams

Beyonce to amerykańska wokalistka R&b, aktorka i projektantka mody. W kwietniu 2016 roku wydała swój najnowszy album pod tytułem "Lemonade", na którym znalazły się takie single jak między innymi: "Sorry", "Hold Up" oraz "All Night".

POLECANE RADIA