Sylwester 2017, czyli tupot białych mew coraz bliżej!

Weronika Gazda
31.12.2016 14:00
Nowy Rok w Olsztynie

Nowy Rok w Olsztynie (ROBERT ROBASZEWSKI)

Już za kilka godzin wystrzelą pierwsze korki od sylwestrowego szampana. Poleją się mocne trunki, gwarantujące udaną zabawę, której finał już teraz jest bardzo dobrze znany: ból głowy, wymioty, brak apetytu. Dopadające efekty uboczne, noworocznej imprezy są trudne do uniknięcia, szczególnie dla osób nie odmawiających sobie kolejnego kieliszka. Całe szczęście, że są domowe sposoby na kaca, które przywrócą wiarę w życie i skutecznie ulżą w cierpieniach.

Dwie butelki

Po całym wieczorze z kuflem w dłoni musi w końcu nadejść czas na małą zamianę. Alkohol to najszybszy sposób na odwodnienie organizmu. Żeby tego uniknąć warto zastosować metodę zwaną: dwie karafki. Najlepiej dodać cytrynę, pomagającą przyswajać alkohol. Po mocnym przywitaniu 2017 roku, przy swoim łóżku, trzeba postawić sobie dwie butelki wody. Jedną wypić przed snem, a drugą zaraz po przebudzeniu. Ryzyko, że po-imprezowy kac zniszczy kolejny dzień jest niezwykle mało prawdopodobne.

Lek z pasieki

Miód jest dobry nie tylko na chwilowe, delikatne przeziębienia. Jak się okazuje wielka mieszanka potasu, fruktozy i antyutleniaczy czyni go doskonałą bronią na problemy po zakrapianej imprezie. Nieważne w jakiej formie podany - może być jedzony prosto ze słoika, smarowany na pieczywie lub dodany do wody z kroplami cytryny - skutecznie wyleczy kaca oraz dostarczy porządnej dawki, utraconej na parkiecie, energii.

Szybkie zakupy

Duża ilość alkoholu, spożywanego podczas nosy sylwestrowej, wypłukuje potas z organizmu człowieka, dlatego jeszcze przed pierwszym trunkiem warto pobiec do sklepu i zaopatrzyć się w kiść bananów i kilka soczystych jabłek. Żółte owoce uzupełnią braki potasu, a jabłko schrupane na pusty żołądek uwolni od porannego bólu głowy.

Strzał witamin

Podczas wysokoprocentowej zabawy ze znajomymi, organizm traci wiele cennych witamin, przez co następnego dnia trudno powrócić do stanu normalności. Świeżo wyciskane soki owocowe, bogate w glukozę i fruktozę, podniosą poziom cukru we krwi i nadrobią braki.  W ekstremalnie trudnych przypadkach zdecydowanie lepiej wybrać napar z imbiru, który ukoi podrażniony żołądek i zniweluje zawroty głowy.

Więcej o:

POLECANE RADIA