Elton John pożegna George'a Michaela występem

Kamil Bekier
29.12.2016 09:50
George Michael

George Michael (HEINZ-PETER BADER / REUTERS / REUTERS)

Śmierć George Michaela była szokiem nie tylko dla fanów artysty, ale również uderzyła głęboko w środowisko muzyczne. Swoją rozpacz, w związku z odejściem byłego wokalisty Wham! wyrazili już między innymi Madonna, Liam Gallagher czy Elton John. Ten ostatni wystąpi na pogrzebie swojego przyjaciela, śpiewając jeden z ich wspólnych utworów.

Według magazynu Daily Star, na pogrzebie Michaela ma dojść do wykonania piosenki ''Don't Let The Sun Go Down On Me''. Tego zaszczytu dostąpi Elton John, czyli wieloletni przyjaciel zmarłego piosenkarza. Wspominany kawałek jest dziełem George'a Michaela, które stworzone zostało właśnie we współpracy z 69-letnim Brytyjczykiem. Muzyk z Londynu swoim występem uhonorował także spoczęcie Księżnej Diany, wykonując piosenkę ''Candle In The Wind'' podczas jej pogrzebu w 1997 roku.

Smutek, w związku z odejściem George'a Michaela, Elton John wyraził poprzez wpis na Instagramie. Do internetowych zwierzeń dołączyła również Madonna, która w dosadny sposób pożegnała 2016 rok. Tak Sir Elton wyraził swoje niedowierzanie:

Jestem w ciężkim szoku. Utraciłem ukochanego przyjaciela - przemiłą, szczodrą duszę i genialnego artystę. Moje serce jest z jego rodziną, przyjaciółmi i wszystkimi fanami.

George Michael zmarł pierwszego dnia świąt w swoim domu w Oxfordshire. Miał 53 lata. Według osób związanych z wokalistą, Michael odszedł ze świata podczas snu, unikając jakichkolwiek cierpień. Menadżer artysty stwierdził, że jego klient zmarł z powodu zatrzymania akcji serca. Ostatnie doniesienia rzucają jednak cień na wizerunek legendarnego wokalisty grupy Wham!. Serwisy plotkarskie donoszą, że główną przyczyną śmierci Anglika było uzależnienie od alkoholu i narkotyków.

Więcej o:

POLECANE RADIA