A przed Sylwestrem... ciekawostki o alkoholu!

Daria Łojek
28.12.2016 19:30
Wion

Wion (Fot. 123RF)

Sylwester tuż, tuż. Nowy rok trzeba przywitać należycie z odpowiednią ilością alkoholu! Właśnie, alkohol wielu ludzi spożywać lubi, a skoro tak - to może porcja ciekawostek, na jego temat?

Wiedziałeś, że zaniechanie picia alkoholu przez jeden miesiąc, już znacząco poprawia twój stan zdrowia? No właśnie! Niby każdy wie, ale z zastosowaniem się już gorzej. Może, do takiego noworocznego postanowienia zachęci cię to, że już w tym czasie ciśnienie we krwi znacząco się zmniejsza a twój układ krążeniowy pracuje wydajniej? Hm, może do podobnych wniosków, doszła ta osoba, która zostawiła wino o nazwie "The Spayer bottle wine", przez co alkohol ten, jest najstarszym, znanym na świecie? Odnaleziono go w 1867, w Niemczech, ale jego wytworzenie szacuje się na 325 rok (nawiasem wina -  W Australii jest tańsze od wody!) Równie niezwykłym alko holem jest pewna wódka, która kosztuje 3.75 miliona dolarów, a to dlatego, że znajdują się w niej piasek ze sproszkowanych diamentów.

A czy wiedzieliście, że osoby które preferują ostre potrawy, są bardziej narażone na uzależnienie się od alkoholu? Niestety, mimo, że picie go jest rzeczą całkiem przyjemną i umilającą czas, wiąże się to również z niebezpieczeństwem. W 2012 roku, pewna młoda kobieta musiała mieć usunięty żołądek, bo wypiła drinka w którym nadal znajdował się azot. Picie alkoholu wiążę się również z odpowiedzialnością. Szkoda, że takiego pojęcia nie znała pewna matka, pochodząca właśnie z Polski, która przed porodem upiła się, a jej dziecko urodziło z dawką alkoholu 15 razy przekraczającą tę, która jest dopuszczalna dla osoby dorosłej. Natomiast Ozzy Osbourne nie musi się czymś takim jak "limit" przejmować, ponieważ ma on kilka mutacji, które nie są bliżej znane światu nauki, które sprawiają, że może on pić i zażywać różne rzeczy ile jego mroczna dusza zapragnie (a może za taką możliwość, tę duszę oddał?). To może teraz coś o piwie - na terenie całej Europy są rozsiane maszyny z tym trunkiem, ale niestety - otwierają się one tylko dla Kanadyjczyków!

Więcej o:

POLECANE RADIA