Kurt inspirował się Ozzym!

Daria Łojek
28.12.2016 09:35
Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne (Facebook)

Podobno wczesne utwory Nirvany są inspirowane innym, równie znanym zespołem - Black Sabbath! Kto tak twierdzi? Wokalista Foo Fighters - Dave Grohl

Kurt Cobain był liderem zespołu, który obecnie ma statut legendarnego - Nirvany. Wokalista zmarł w wieku 27 lat, w 1994 roku, dołączając tym samym do klubu 27. Dzięki niemu, muzyka grunge przeszła rewolucję, docierając do większej publiczności. Tak samo Ozzy Osbourne i jego zespół black metalowy - Black Sabbath. Oni również sprawili, że metal zaczęło słuchać coraz więcej osób.

Wielka inpiracja Kurta.

Dave Grohl, który przewodzi Foo Fighters,  wyjawił, że Black Sabbath miał olbrzymi wpływ na wczesną pracę Nirvany. Oto co powiedział wokalista magazynowi Mojo:

"Kurt naprawdę lubił Ozzy'iego. Dorastanie w takim mieście jak Aberdeen i słuchanie takiego zespołu jak Black Sabbath - to słodkie uwolnienie. Nagle jest coś poza twoim małym miastem. Świat, z którego zdajesz sobie sprawę, kiedy usłyszysz czyjąś muzykę. Pierwsze nagranie Nirvany, "Bleach", które uwielbiam, na przykład. Słuchasz kilku tych utworów, gitary, basu, perkusji i głosu. Jest w tym mnóstwo Black Sabbath, na pewno.

Dave również jest fanem Osbourne'a, a także są przyjaciółmi. Tak mówi o jednej z ikon muzyki:

"To fascynujące, jak wokalista i kapela mogą być tak mroczni, źli i kochani jednocześnie. Kiedy myślę o Ozzym, to w głowie mam jego sławne zdjęcie, gdzie siedzi w toalecie, ma spuszczone spodnie, pali papierosa i trzyma drinka. Jego osobowość i charyzma świecą przez te ciemność"

Spodziewalibyście się takiego obrazu, po facecie, który odgryzł głowę nietoperzowi, na scenie?

POLECANE RADIA