Hołd dla zmarłego George'a Michaela

Weronika Gazda
27.12.2016 10:16
George Michael

George Michael (Francois Mori (AP Photo/Francois Mori, File))

Wszystkich poruszyła wiadomość o śmierci legendarnego muzyka George'a Michaela. Fani, artyści oraz organizacje charytatywne publikowali posty upamiętniające współzałożyciela zespołu ?Wham!?, oddając hołd i wspominając dorobek jego życia.

W poniedziałek, dzień po śmierci wokalisty George'a Michaela fani składali kwiaty przed jego mieszkaniem w Londynie i Goring. Wielu wielbicieli muzyki nadal nie potrafi pogodzić się z tą stratą. Swój smutek i rozczarowanie wyrażano na portalach mediów społecznościowych. Robili to również koledzy z branży, dodając fotografie zrobione przy wspólnej współpracy.

Paul McCartney opublikował post na Facebook'u, w którym pisze, że słodka muzyka soul George'a Michaela na zawsze pozostanie z nami.

"Pracując z nim przy licznych okazjach widziałem jak jego talent lśnił, a autoironiczne poczucie humoru czyniło te chwile jeszcze bardziej przyjemnymi"

Elton John na Instagramie dodał wspólne zdjęcie ze zmarłym artystą, pod którym dodał takie słowa:

"Jestem głęboko poruszony. Straciłem ukochanego przyjaciela - najmilszą, najbardziej szlachetną duszę i genialnego artystę. Moje serce kieruje się w stronę jego rodziny i wszystkich jego fanów"

Wielu popularnych gwiazd stwierdziło, że rok 2016 był wyjątkowo pechowy dla świata muzycznego. Zarówno zespół "Duran Duran", jak również Madonna narzekali na minione miesiące. Grupa napisała o klątwie 2016, przez którą zmarł nie tylko George Michael, ale także Prince, David Bowie i Rick Parfitt. Madonna nie przebierała w słowach, by podsumować pechowe 12 miesięcy. Opublikowała również film z wręczania nagrody zmarłemu Brytyjczykowi.

Pomoc w ukryciu

Organizacje Charytatywne ujawniły, że George Michael mocno angażował się w działalność na rzecz innych. Pomagał ludziom chorym na AIDS, raka oraz poszkodowanym przez los dzieciom. Według informacji zmarły wokalista oddał milion funtów, jednak do końca swoich dni utrzymywał to w tajemnicy. Wśród finansowanych przez niego organizacji były m.in. Terrence Higgins Trust pomagające ofiarom AIDS.

POLECANE RADIA