Nie żyje George Michael. Miał 53 lata.

Daria Łojek
26.12.2016 10:10
George Michael

George Michael (AG)

Ta wiadomość wstrząsnęła światem. 53-letni muzyk George Michael, odszedł 25 grudnia 2016 roku.

Słynny piosenkarz zmarł w swej posiadłości w miejscowości Goring, przyczyną śmierci, jak podał jego manager, była niewydolność serca.

Niespodziewana śmierć.

Na razie, policja z Oxfordshire bada całą sprawę, aczkolwiek już teraz wydała oświadczenie, że w śmierci popowego muzyka nie ma nic podejrzanego. W ciągu ostanich kilku miesięcy artysta nie pokazywał się, jego rzecznik mówić, że to w związku z pracą nad nową płytą. Artysta już wcześniej miał problemy ze zdrowiem, w 2011 przeszedł ostre zapalenie płuc, z powodu którego musiał odwołać swoje koncerty. Po kuracji w wiedeńskiej klinice wyznał, że jego życie było w dużym niebezpieczeństwie. 

Legenda muzyki.

George Michael, a właściwie Georgios Kyriacos Panayiotou był brytysjkim piosenkarzem, a także kompozytorem i producentem, pochodzenia greckiego. Jego kariera rozpoczęła się z zespołem Wham!, którego był współzałożycielem. Nagrali piękną, świąteczną znaną na cały świat piosenkę, "Last Christmas". Po rozpadzie zespołu George Michael nie zaprzestał śpiewania i rozpoczął karierę solową, którą rozpoczął z Arethą Franklin piosenką: "I Know You Were Waiting". Jego popularność nie zmalała, a wręcz przeciwnie - w ciągu całej kariery sprzedał 100 milionów albumów. Już za życia, stał się legendą i jedną z najważniejszych postaci w historii muzyki. 
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA